Decyzja Tesli o uruchomieniu produkcji w Teksasie przyczyni się do powstania tysięcy miejsc pracy

Podczas telekonferencji podsumowującej drugi kwartał 2020, w której pod koniec lipca uczestniczyli producenci samochodów elektrycznych, prezes Tesli, Elon Musk ogłosił, że firma zbuduje kolejną gigafabrykę w pobliżu Austin w Teksasie.
Prezes zdradził, że fabryka będzie zlokalizowana około 5 minut od międzynarodowego lotniska w Austin i 15 minut od centrum Austin, a jej powierzchnia ma wynosić około 2000 akrów (800 hektarów).
 
– Jeśli ktoś chciałby wgłębić się w temat Giga Texas, w inżynierię, produkcję lub jakiekolwiek inne kwestie, niech da nam znać. Stworzymy tam gigantyczną fabrykę. Będziemy w niej produkować pojazdy Cybertruck i Tesla Semi. Będziemy także wytwarzać Modele 3 i Y dla wschodnich rejonów Ameryki Północnej – oznajmił Elon Musk podczas telekonferencji.
 
Podkreślił, że jednocześnie firma nadal będzie się rozwijać w Kalifornii. Tam skoncentruje się głównie na Modelach S i X na rynek światowy oraz na Modelach 3 i Y dla zachodnich rejonów Ameryki Północnej.
 
– Myślę, że wprowadzenie podziału między Kalifornię i Teksas to świetna decyzja. Chcę tylko podkreślić, że nadal będziemy się rozwijać w Kalifornii, natomiast w Teksasie będziemy tworzyć olbrzymią fabrykę oraz programy Cybertruck i Semi.
 
Oddzielny komunikat prasowy, pochodzący z biura gubernatora Teksasu informuje, że nowy – mający powstać – zakład produkcji pojazdów elektrycznych przyczyni się do stworzenia co najmniej 5000 nowych miejsc pracy i wygeneruje ponad miliard USD inwestycji kapitałowych.
 
– Tesla to jedna z najbardziej fascynujących i innowacyjnych firm na świecie i z dumą witamy jej zespół w stanie Teksas – oznajmia gubernator Greg Abbott w komunikacie prasowym. – Teksas ma najlepszą siłę roboczą w kraju. Ponadto wypracowaliśmy tutaj warunki gospodarcze, które pozwalają firmom takim jak Tesla wprowadzać innowacje i odnosić sukcesy. Dzięki fabryce Giga Texas gospodarka Teksasu będzie najsilniejsza w kraju, a dla pracowitych Teksańczyków powstaną tysiące miejsc pracy.
 
www.evertiq.pl