Czołowe międzynarodowe kluby piłkarskie zagrają w turnieju Audi Cup

  • FC Bayern Monachium, Real Madrid, Fenerbahçe Istanbuł i Tottenham Hotspur zagrają 30 i 31 lipca na Allianz Arena w Monachium
  • Bilety kupić można za pośrednictwem strony internetowej www.audicup.com. Ich ceny rozpoczynają się od 25 euro

Ingolstadt, 29 kwietnia 2019 r. Najwyższej klasy rozgrywki rozpoczną europejski sezon piłkarski 2019/2020. 30 i 31 lipca Bayern Monachium, wśród zawodników którego będzie oczywiście Robert Lewandowski oraz Real Madrid, Fenerbahçe Istanbuł i Tottenham Hotspur, zmierzą się ze sobą w szóstym turnieju Audi Cup rozgrywanym na Allianz Arena. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży internetowej.

Tradycja turnieju została zapoczątkowana dokładnie dziesięć lat temu. Pierwsze rozgrywki Audi Cup miały miejsce w roku 2009 i były częścią cyklu imprez związanych ze stuleciem marki Audi. Od tego momentu, ten organizowany jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turniej, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych
i prestiżowych w Europie. Jak do tej pory puchar turnieju trzy razy trafił w ręce piłkarzy Bayernu Monachium, raz do FC Barcelona i raz do Atlético de Madrid.

Lepszego składu drużyn na turniej nie można sobie wyobrazić: Bayern, Real, Fenerbahçe i Tottenham łącznie zdobyły 90 tytułów mistrzów ligi, 50 pucharów krajowych i 19 tytułów Ligi Mistrzów, a bieżący sezon jeszcze się nie zakończył. „Wspaniale jest widzieć, że Audi Cup już od dziesięciu lat jest stałym punktem przygotowań najlepszych światowych klubów do sezonu” – mówi Bram Schot, prezes zarządu AUDI AG. „Tegoroczny skład turniejowy to nie tylko obietnica dwóch wspaniałych dni na stadionie dla wszystkich fanów futbolu, ale również przykład tego, jak w praktyce działa partnerstwo Audi. Zarówno Bayern, Real, Fenerbahçe, jak i Tottenham, który do tej stawki dołączył w roku 2018, są członkami stowarzyszenia partnerów Audi.

Dwa mecze półfinałowe rozegrane będą we wtorek, 30 lipca. Pierwszy mecz turnieju to potyczka Realu Madrid z Tottenham Hotspur. Drugi, to starcie FC Bayern Monachium, w barwach którego z pewnością ujrzymy Roberta Lewandowskiego,
z Fenerbahçe Istanbuł. W środę, 31 lipca, dwa przegrane zespoły zagrają o miejsce trzecie, a po nich zwycięzcy zagrają w finale o puchar turnieju. Pierwsze mecze rozpoczynać się będą o godz. 18.00, drugie o 20.30, trwać będą przepisowo po 90 minut, jednak w przypadku braku rozstrzygnięcia nie będzie dogrywki, a od razu seria rzutów karnych. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że turniej Audi Cup po raz kolejny odbędzie się na Allianz Arena” – mówi Karl-Heinz Rummenigge, prezes zarządu FC Bayern München AG. „Cztery drużyny z pewnością zapewnią wszystkim kibicom dwa dni wypełnione piłkarskimi emocjami.” Bilety na turniej dostępne są na stronie internetowej www.audicup.com. Ceny rozpoczynają się już od 25 euro za bilet jednodniowy. Dwa lata temu, podczas dwóch dni rozgrywek, przez stadion Allianz Arena przewinęło się 123 tysiące fanów futbolu.

Drużyny wezmą udział w turnieju pod warunkiem, że tym samym czasie nie będą grały w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997