Częstochowa: Brembo poszukuje specjalistów. Jest 25 wolnych miejsc!

Kolejna firma z Częstochowy inwestuje w swój rozwój i tworzy nowe miejsca pracy. Tym razem wykwalifikowanej kadry poszukuje znany producent układów hamulcowych, firma Brembo, która chce zatrudnić 25 operatorów maszyn CNC.

We wtorek siedzibę Brembo przy ulicy Dekabrystów odwiedził prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Z dyrektorami – generalnym, HR, finansowym, a także dyrektorem częstochowskiego oddziału rozmawiał o dalszym rozwoju zakładu, a co za tym idzie, zapotrzebowaniu na nowych, wykwalifikowanych pracowników.

Firma Brembo powstała w 1961 roku. Na początku był to mały warsztat mechaniczny położony kilka kilometrów od miasta Bergamo, który założył Emilio Bombassei – ojciec obecnego prezesa. Od samego początku firma zajmuje się produkcją układów hamulcowych. Obecnie współpracuje z wiodącymi producentami branży motoryzacyjnej, oferując pełen zestaw części na najwyższym poziomie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa.

W ubiegłym roku Częstochowski zakład Brembo obchodził 20-lecie istnienia. To właśnie od wyboru częstochowskiej lokalizacji rozpoczęła się światowa ekspansja firmy. Obecnie, w samym tylko zakładzie w Częstochowie Brembo zatrudnia ponad 500 osób, a 100 kolejnych dowożonych jest codziennie (firmowym transportem) do zakładu produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej.

Z uwagi na dobrą opinię częstochowskich specjalistów firma prowadzi nabór na nowe stanowiska pracy – obecnie poszukuje 25 operatorów maszyn CNC.

www.strefabiznesu.dziennikzachodni.pl