Czesi "poszli na rekord" – Skoda sprzedała ponad milion aut w zeszłym roku

1 055 500 samochodów z logo uskrzydlonej strzały trafiło w 2015 roku do klientów na całym świecie. To rekord sprzedaży w 120-letniej historii czeskiego producenta i drugi rok z rzędu z wynikiem przekraczającym milion aut.

Skoda, należąca obecnie do koncernu Volkswagen, zwiększyła swoją roczną sprzedaż o niemal 2 proc. w stosunku do 2014 roku. Sporą zasługę miał w tym rekordowy dla firmy grudzień, kiedy to z salonów wyjechało 86 600 aut, co jest niemal o 6 proc. lepszym wynikiem niż rok wcześniej.
Najpopularniejszym modelem marki w Europie jest Octavia, a producent generalnie plasuje się na 10 miejscu w statystykach sprzedaży samochodów na Starym Kontynencie.

Auta tej marki królują także na polskim rynku. W ubiegłym roku Skoda sprzedała u nas ponad 44 tys. samochodów, wyprzedzając Volkswagena i Toyotę. To siódmy rok z rzędu, kiedy auta naszego południowego sąsiada cieszą się największą popularnością. Na wynikach nie zaważyła zbytnio afera spalinowa, która bezpośrednio wiązana jest z Volkswagenem, ale dotyczy także aut Skody, w których montowane są silniki koncernu VAG. Najczęściej wybieranym w Polsce modelem tego producenta i najchętniej kupowanym także była Octavia, za nią uplasowała się Fabia.

wp.pl, BC


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997