Coraz więcej BMW za oceanem

BMW Group rozbudowuje swą fabrykę w Spartanburgu w Karolinie Południowej (USA).

– Aby sprostać globalnemu popytowi na nasze modele BMW X, zainwestujemy do roku 2016 łącznie 1 mld USD w naszą fabrykę w Spartanburgu. Zwiększy to jej potencjał produkcyjny o 50%, z dotychczasowych 300 000 sztuk rocznie do 450 000, wyjaśniał prezes zarządu BMW AG, Norbert Reithofer, podczas ceremonii 20-lecia funkcjonowania fabryki w Spartanburgu.

Dotychczas w Spartanburgu, Centrum Kompetencyjnym Pojazdów X BMW, produkowane były modele BMW X3, X5, X5 M, X6 i X6 M. Święto 20-lecia było zarazem początkiem produkcji modelu BMW X4, ale Norbert Reithofer ogłosił także dalszą ekspansję rodziny modeli X: – BMW X7 to kolejny duży model X, który będzie produkowany w naszej amerykańskiej fabryce dla rynków całego świata – co po raz kolejny podkreśla nasze silne związki z rynkiem USA.

Rozbudowa fabryki w istotny sposób zwiększy stan zatrudnienia – o 800 stanowisk, łącznie do 8 800. Reithofer: – Dzięki temu Spartanburg stanie się największą fabryką pod względem wielkości produkcji w naszej globalnej sieci wytwórczej.

Zgodnie z analizą Departamentu Handlu USA, roczny eksport fabryki BMW w Spartanburgu ma wartość 7,5 mld USD, co czyni z fabryki BMW największego amerykańskiego eksportera samochodów (bez NAFTA). Ok. 70% produkcji fabryki idzie na eksport.

Analiza przeprowadzona ostatnio przez Moore School of Business na Uniwersytecie Południowej Karoliny wykazała, że działalność BMW Group w Karolinie Południowej spowodowała przychody w całym stanie na poziomie 16,6 mld USD, utrzymując przeszło 30 000 stanowisk pracy. Analiza wykazała także ogromny wpływ BMW Group na gospodarkę Karoliny Południowej, podnoszący konkurencyjność technologiczną i wytwórczą stanu oraz ustanawiając wysoki poziom wyszkolenia.

Od początku produkcji w roku 1994, fabryka w Spartanburgu wyprodukowała przeszło 2,6 mln samochodów BMW, które trafiły na rynki całego świata. Modele BMW X3, X5, X5 M, X6, X6 M są produkowane wyłącznie w tej fabryce. Wkrótce rozpocznie się tu produkcja wersji plug-in hybrid BMW X5. W roku 2013 w Spartanburgu wytworzono łącznie 297 326 samochodów – 1 100 aut w każdym dniu roboczym.

źródło: BMW

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997