Co wyjedzie z Wrześni

Nowy zakład Volkswagena we Wrześni, którego budowa właśnie rusza, stanie się obok zakładu Poznań-Antoninek drugim ośrodkiem produkcyjnym marki VW Samochody Użytkowe w Polsce. Spółka Volkswagen Poznań istnieje od ponad 20 lat. Od 10 lat produkuje modele Caddy oraz Transporter na rynki całego świata. Teraz przyjdzie pora na nieco większy kaliber – model Crafter.

Volkswagen Crafter to największy model w gamie samochodów użytkowych Volkswagena. Oferuje trzy klasy dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu: 3, 3,5 i 5 ton; trzy rozstawy osi: krótki (3 250 mm), średni (3 665 mm) i długi (4 325 mm) oraz cztery podstawowe typy nadwozia: furgon, kombi oraz podwozie. Furgon i kombi są dostępne z trzema wysokościami dachu, a furgon także z przedłużonym tylnym zwisem nadwozia. Do końca nie wiadomo jeszcze czy model z Polski zachowa parametry obecnej generacji ale należy przypuszczać, że w dużym stopniu tak. Tak czy inaczej Crafter dzięki różnym opcjom nadwozia, rozstawom kół, masie całkowitej i klasom ładowności spełnia wiele wymagań, jakie firmowi klienci stawiają autom użytkowym z tego segmentu.

W Crafterach montowane są czterocylindrowe silniki wysokoprężne o pojemności 2.0 l z wtryskiem Common Rail oraz doładowaniem turbo lub bi-turbo. Wszystkie jednostki dostępne są w trzech stopniach mocy: 109 KM, 114 KM z normą emisji spalin Euro6, 136 KM i 163 KM oraz współpracują z 6-biegową przekładnią manualną.

Równie ważne, jak zmniejszenie kosztów eksploatacji jest zachowanie wysokiej wartości samochodu przy jego odsprzedaży. Volkswagen Crafter może pochwalić się jedną z najwyższych wartości rezydualnych w segmencie samochodów dostawczych, która wynosi ponad 48% (po 3 latach użytkowania i przebiegu 180 000 km). Crafter jest objęty 3-letnią, bezpłatną, fabryczną gwarancją na podzespoły mechaniczne, powłokę lakierniczą i 12-letnią gwarancją na perforację nadwozia.

źródło: Volkswagen

AUTOR:  WNP.PL (AG)