Chevrolet zmuszony do zmiany nazwy modelu

Elektryczny Chevrolet ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Amerykanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy muszą nie tylko doszlifować konstrukcję, ale również zastanowić się nad nową nazwą. Bolt jest już zarezerwowana.

Napędzany prądem hatchback ujrzał światło dzienne w styczniu tego roku. Koncept o nazwie Bolt wzbudził spore zainteresowanie, zatem władze amerykańskiej marki zdecydowały się na wdrożenie konstrukcji do produkcji.

Aby zapewnić autu oryginalną nazwę, Chevrolet złożył nawet wniosek o zastrzeżenie wyrazu Bolt do urzędu patentowego. I tutaj sytuacja nieco się skomplikowała. Odpowiedź United States Patent and Trademark Office nie była niestety korzystna. Otóż okazuje się, że nazwa została zarezerwowana przez Yamahę jeszcze w 2012 roku. Jako że japońska firma ostatecznie nie dokończyła procesu rejestracji, Chevrolet nie pozostaje bez szans.

Amerykanie nie chcą jednak tracić energii na przepychanki związane z nazwą modelu. Dlatego prawdopodobnie zrobią wśród swoich specjalistów burzę mózgów i wymyślą nowe imię dla auta. To poznamy mniej więcej w październiku 2016 roku podczas oficjalnej premiery elektrycznego hatchbacka.

Źródło: Onet