Były szef VW Winterkorn wezwany do złożenia zeznań

Były dyrektor generalny koncernu Volkswagen Martin Winterkorn został poproszony o złożenie zeznań przed sądem niemieckim w związku z pozwem o odszkodowanie od producenta w związku ze skandalem związanym z emisją spalin, poinformowała niemiecka gazeta.

Sędzia Fabian Reuschle z sądu okręgowego w Stuttgarcie wezwał 28 osób do złożenia zeznań na rozprawie, która rozpocznie się w połowie września, powiedział Bild . Dyrektor generalny Bosch, Volkmar Denner i dyrektor generalny Audi Rupert Stadler, również znaleźli się wśród tych, do których sąd ma chce się zwrócić o wyjaśnienia.

Bild, powołując się na list, powiedział także, że Reuschle poprosił niemieckiego ministra transportu Andreasa Scheuera o stawienie się.

Od P. Martina Winterkorna nie udało się uzyskać komentarza. Prawnik Winterkorn odmówił komentarza, ale potwierdził, że jego klient został wezwany.

Rzeczniczka Boscha odmówiła komentarza. Od Audi, Ministerstwa Transportu i Sądu Okręgowego w Stuttgarcie nie można było uzyskać komentarza. Natomiast Volkswagen odmówił komentarza.

Akcjonariusze reprezentowani przez kancelarię prawniczą Tilp starają się o odszkodowanie od Volkswagena i głównego akcjonariusza Porsche SE za niedostarczenie rynkom informacji na temat skali potencjalnych zobowiązań VW w związku z użyciem nielegalnego oprogramowania.

Volkswagen przyznał się do przekłamywania testów emisji oleju napędowego, ale zaprzecza o braku ​​poinformowania inwestorów w odpowiednim czasie o zakresie zobowiązań wobec akcjonariuszy.