Brembo rozbudowuje zakład w Dąbrowie Górniczej

Firma Brembo, która działa w mieście od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa.

Odlewnia Brembo w Dąbrowie Górniczej ma być innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 r.

Dziękuję przedstawicielom włoskiego koncernu, że postanowili jeszcze mocniej związać swą przyszłość z Dąbrową Górniczą. W mojej ocenie to kolejny dowód na to, że nasza polityka gospodarcza przynosi efekty, Marcin Bazylak prezydent miasta

Brembo posiada już zakład w Dąbrowie Górniczej przy ul. Roździeńskiego. Za nową działkę – o powierzchni niemal 17 ha – znajdującą się w strefie inwestycyjnej „Tucznawa”, spółka zaoferowała ponad 21,7 mln zł. Tarcze hamulcowe produkowane w zakładzie trafiają do aut znanych marek na całym świecie. Można je znaleźć m.in. w PorscheAudiMercedesach czy popularnych samochodach z Włoch czy Czech.

W strefie inwestycyjnej „Tucznawa” działają także inne firmy z branży automotive. W październiku 2021 r. SK hi-tech battery materials Poland, spółka należąca do koreańskiego koncernu SK Innovation, uruchomiła fabrykę separatorów do baterii litowo-jonowych, wykorzystywanych w akumulatorach aut elektrycznych. Firma rozbudowuje swój zakład, a wraz ze zwiększeniem produkcji, która ma sięgnąć 860 mln m2 separatorów rocznie, będzie to wiodący zakład SK Innovation.

Od 2017 r. działa tam japońska fabryka NGK Ceramics, produkująca filtry cząstek stałych, robionych z węglika krzemu i stosowanych w samochodowych układach wydechowych.

Źródło: www.motofaktor.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997