Bosch najbardziej cenionym producentem moto-części według Fortune

Według rankingu World’s Most Admired Companies 2013 magazynu Fortune, Bosch jest najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem wśród dostawców przemysłu motoryzacyjnego na świecie.
Amerykański magazyn ekonomiczny Fortune uznał firmę Bosch za najbardziej renomowanego producenta części i wyposażenia do samochodów na świecie. W prestiżowym rankingu magazynu, oceniającym wizerunek przedsiębiorstw World’s Most Admired Companies 2013, Bosch zajął pierwsze miejsce pod względem wszystkich dziewięciu kryteriów oceny w swojej kategorii: Dostawcy przemysłu motoryzacyjnego.

Były to: innowacyjność, zarządzanie zasobami ludzkimi, wykorzystanie środków finansowych, odpowiedzialność społeczna, jakość zarządzania, stabilność finansowa, długofalowe planowanie inwestycyjne, jakość produktów i usług oraz konkurencyjność na światowych rynkach.

W ankiecie Fortune wzięli udział przedstawiciele kadry zarządzającej, prezesi i analitycy z 687 przedsiębiorstw reprezentujących 57 branż i 30 krajów. Bosch już po raz drugi z rzędu otrzymał wyróżnienie dla najbardziej cenionego na świecie producenta części i wyposażenia do samochodów.

W rankingu ogólnym Bosch zajął piąte miejsce wśród przedsiębiorstw z Niemiec, a w rankingu wszystkich przedsiębiorstw mających siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi jest to miejsce 15-te.

„Wyróżnienie przez magazyn Fortune jest wyrazem uznania dla osiągnięć naszych pracowników, którzy codziennie dbają o najwyższą jakość obsługi klientów i rozwijają innowacyjne produkty oraz usługi, które zachwycają i przyczyniają się do poprawy jakości życia wielu ludzi na całym świecie – podkreśla Volkmar Denner, prezes zarządu spółki Robert Bosch GmbH. „Miejsce w rankingu najbardziej cenionych przedsiębiorstw na świecie jest dla nas zaszczytem”.

Publikowany od roku 1997 ranking World’s Most Admired Companies magazynu Fortune jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie rankingów odzwierciedlających reputację przedsiębiorstwa.
Źródła, Bosch
IBRM Samar