Bosch Elektronarzędzia inwestuje ponad 10 mln euro w Leinfelden

Po przeprowadzeniu prac związanych z przebudową i rozbudową w głównej siedzibie działu branżowego Bosch Elektronarzędzia w Leinfelden koło Stuttgartu otwarto nowe centrum szkoleniowe.
Inwestycja o wartości 10,6 mln euro będzie służyć prezentacji innowacyjnych rozwiązań stosowanych w elektronarzędziach Bosch. Na powiększonej powierzchni, w energooszczędnych pomieszczeniach odbywać się będą szkolenia oraz spotkania przeznaczone głównie dla dystrybutorów i ich pracowników.

Od czasu powstania centrum systematycznie zwiększa się liczba uczestników szkoleń: ze średnio 1 000 rocznie do ok. 3 000. Po 13 miesiącach prac budowlanych powierzchnia całkowita nowego centrum szkoleniowego wynosi 3 000 m2 i jest prawie o 50% większa niż przed przebudową.

Strategia działu Bosch Elektronarzędzia obejmuje nie tylko konsekwentne rozszerzanie asortymentu produktów i rozwiązań, ale także inwestycje w wiedzę i kompetencje partnerów handlowych. Oprócz nowych pomieszczeń, w których będą prowadzone szkolenia, w budynku powstały dwa duże audytoria, w których będzie można organizować konferencje oraz spotkania z udziałem kilkuset osób.

Szkolenia w siedzibie głównej działu Bosch Elektronarzędzia w Leinfelden mają wieloletnią tradycję. Od 1985 r. trenerzy dzielą się tam z uczestnikami szkoleń wiedzą nt. innowacyjnych rozwiązań, technologii oraz prawidłowego użytkowania elektronarzędzi, przyrządów pomiarowych, osprzętu oraz narzędzi ogrodowych.

Uzupełnieniem centralnego ośrodka szkoleniowego działu Bosch Elektronarzędzia w niemieckim Leinfelden jest sieć lokalnych centrów szkoleniowych. Polskie centrum szkoleniowe Bosch Elektronarzędzia przeszkoliło w 2012 r. łącznie około 2 000 sprzedawców reprezentujących partnerów handlowych z kanałów handlu specjalistycznego i wielkopowierzchniowego. Szkolenia odbywają się zarówno w centrum szkoleniowym w warszawskiej siedzibie firmy, jak i u partnerów handlowych.

źródło: Bosch
AUTOR: WNP.PL (AG)