Boryszew awansuje na miejsce siódme w Rankingu Narodowych Czempionów

Boryszew po raz kolejny znalazł się wśród 10 Narodowych Czempionów, czyli spółek o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki, wyłonionych w prestiżowym rankingu centrum analiz polityczno-gospodarczych Polityka Insight. W ocenie Boryszewa eksperci docenili przede wszystkim silną pozycję Spółki w branży oraz intensywną ekspansję zagraniczną.

Cechą wspólną czempionów narodowych jest przede wszystkim ich duże znaczenie dla gospodarki rozumiane jako wysoki wkład w potencjał gospodarczo-polityczny kraju i znacząca rola, jaką pełnią w rozwoju społeczno-ekonomicznym. Czempioni narodowi są wizytówką kraju za granicą. Cechuje ich wysoka aktywność na arenie międzynarodowej, silna pozycja w branży i wysoka skłonność do finansowania badań nad innowacjami.

Oprócz wielkości przedsiębiorstw, eksperci oceniali także ich wydajność, rolę w branży, obecność na rynku międzynarodowym czy inwestycje w rozwój i innowacyjność. W przygotowanym przez Polityka Insight rankingu, Boryszew zajął 7. miejsce, awansując o trzy pozycje względem ubiegłego roku. W kategorii Zagranica Spółka uplasowała się na 4. miejscu, zaś w sektorze Przetwórstwo i budownictwo na bardzo wysokim, trzecim.

Polityka Insight jest wiodącym centrum analiz polityczno-gospodarczych w Polsce i wydawcą codziennego serwisu skierowanego do decydentów w polityce, biznesie i dyplomacji. Ranking Czempionów Narodowych został stworzony przez porównanie danych finansowych za 2017 r. w kilku kategoriach. Wśród czempionów narodowych znalazły się m.in. PKN Orlen, KGHM, Asseco Poland, czy PGNiG.