BorgWarner dostarczy silniki elektryczne chińskiemu producentowi

BorgWarner został wybrany na dostawcę silników elektrycznych HVH eMotors dla producenta samochodów w Chinach, którego nazwa nie została ujawniona.

Silniki eMotors będą wykorzystywane w pojazdach chińskiego producenta samochodów z dedykowaną przekładnią hybrydową (DHT) oraz pojazdach elektrycznych o zwiększonym zasięgu (REEV), których masowa produkcja ma się rozpocząć w sierpniu 2023 roku w Tianjin.

„Silnik HVH firmy BorgWarner, w tych zastosowaniach, charakteryzuje się silnym, trwałym i wysokowydajnym generatorem elektrycznym, który jeszcze bardziej umacnia wiodącą pozycję BorgWarnera na rynkach DHT i REEV” – mówił w komunikacie prasowym dr Stefan Demmerle, prezes i dyrektor generalny BorgWarner PowerDrive Systems. „Jesteśmy podekscytowani, że możemy dostarczyć temu wiodącemu chińskiemu producentowi OEM nasz nowy silnik do zastosowania, wzmacniając nasze partnerstwo poprzez zapewnienie im wsparcia niezbędnego do sprostania rosnącym wyzwaniom w zakresie Nowych Pojazdów Energetycznych.”

W tym silniku HVH zastosowano kompaktową konstrukcję ze zoptymalizowaną strukturą uzwojenia przewodnika, która skraca silnik, dzięki czemu nadaje się on do mniejszych przestrzeni montażowych i poprawia wydajność w głównych cyklach jazdy. Dodatkowo, silnik został zaprojektowany z redukcją ciężkich pierwiastków ziem rzadkich, co wpływa na obniżenie kosztów silnika.

Źródło: www.evertiq.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997