BMW zatrudni humanoidalne roboty w swoich fabrykach

Niemiecki gigant samochodowy BMW podpisał umowę na wykorzystanie robotów humanoidalnych Figure do realizacji niebezpiecznych zadań w swoich zakładach produkcyjnych.

Firma Figure z siedzibą w Kalifornii specjalizuje się w opracowywaniu autonomicznych robotów humanoidalnych, które mogą wykonywać trudne, niebezpieczne lub żmudne zadania w całym procesie produkcyjnym. W ramach tej umowy BMW Manufacturing i Figure ustalą zakres zastosowań robotów, a następnie rozpoczną ich etapowe wdrażanie w zakładzie BMW w Spartanburgu w Południowej Karolinie.

„Roboty jednozadaniowe nasycają rynek komercyjny od dziesięcioleci, ale potencjał robotyki ogólnego przeznaczenia jest całkowicie niewykorzystany. Roboty Figure pozwolą firmom zwiększyć produktywność, obniżyć koszty oraz stworzyć bezpieczniejsze i bardziej spójne środowisko” – powiedział Brett Adcock, założyciel i dyrektor generalny Figure. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z BMW Manufacturing w celu zintegrowania sztucznej inteligencji i robotyki z produkcją motoryzacyjną”.

„Przemysł motoryzacyjny, a wraz z nim produkcja pojazdów, szybko ewoluuje. BMW Manufacturing jest zaangażowane w integrację innowacyjnych technologii w naszych systemach produkcyjnych, aby napędzać naszą przyszłość jako lidera branży i innowatora. Zastosowanie robotów ogólnego przeznaczenia ma potencjał, aby zwiększyć produktywność, wspierać rosnące wymagania naszych konsumentów oraz umożliwić naszemu zespołowi skupienie się na transformacji, która jest przed nami” – powiedział dr Robert Engelhorn, prezes i dyrektor generalny BMW Manufacturing.

Źródło: evertiq.pl