BMW planuje sporo zmian na 2014 rok – co nowego?

Zmiany, zmiany, zmiany! Obecnie producent, który nic nie robi szybko ginie z rynku. Praktycznie nawet miesiąc absencji w mediach sprawia, że o marce zaczynamy zapominać. Na takie zapomnienie nie może sobie pozwolić BMW i już dziś zapowiada zmiany na rok modelowy 2014. Czego możemy się spodziewać?

Skoro mowa o roku modelowym 2014, to możemy spodziewać się pierwszych nowości już niedługo – producenci lubią załamywać czas. Tak czy inaczej BMW już teraz rozpoczyna realizację najważniejszego celu – we wrześniu przyszłego roku wszystkie modele bawarskiego producenta mają spełniać normy emisji spalin Euro 6.

Już teraz wiele modeli może pochwalić się normą Euro 6, ale BMW ma większe ambicje – chce, aby ekologia objęła również topowe modele z serii M. Pierwszym krokiem była zapewne zamiana silnika z ośmiocylindrowej „V-ki” na sześciocylindrowy silnik rzędowy. Jeśli ktoś jest wyznawcą teorii, że ekologia zabija motoryzację, znów ma powody do komentarzy.

Oprócz tego BMW chce rozszerzyć ofertę modeli z napędem na cztery koła. Nowości pojawią się w Serii 1 i Serii 3. Do nowości możemy zaliczyć BMW 118d xDrive w wersji 3- i 5-drzwiowej, 318d xDrive Sedan and 318d xDrive Touring. Wszystkie modele będą napędzane przez 2,0-litrową 143-konną jednostkę czterocylindrową.

Oprócz tego w ofercie pojawi się model BMW 335d xDrive Sedan z 3,0-litrowym silnikiem sześciocylindrowym o mocy 313 KM. Warto również wspomnieć o 8-biegowej skrzyni automatycznej, która już w przyszłym roku będzie oferowana we wszystkich modelach – od Serii 1 po Serię 7. Na deser BMW doda nowy tryb jazdy w modelach z serii EfficientDynamics – Eco Pro Mode.

W tym trybie, przy prędkościach między 50 a 160 km/h skrzynia biegów zostaje rozłączona automatycznie w chwili, gdy kierowca podnosi nogę z gazu. Oprócz tego system informuje kierowcę o idealnych momentach na zwolnienie i przyspieszenie na łukach itp. Kolejny system, który wyłącza myślenie kierowcy. Podobają Wam się takie zmiany?

Money.pl, AutoCentrum.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997