BMW i9 w 2016 roku

W 2016 roku firma BMW będzie obchodziła stulecie istnienia. Z tej okazji bawarski producent planuje wprowadzić na rynek model i9, który będzie hybrydą typu plug-in.

Auto Motor und Sport” informuje, że następca legendarnego modelu M1 powstanie na bazie produkcyjnej wersji modelu i8 (na zdjęciu), przy czym będzie od niego dużo mocniejszy i szybszy. Oznacza to, że układ hybrydowy pracujący pod maską będzie generował łącznie o wiele wyższą moc i większy moment obrotowy, niż w i8 (362 KM i 570 Nm). Dodatkowe konie mechaniczne zostaną wykrzesane dzięki zastosowaniu jednostki spalinowej o większej pojemności skokowej i bardziej wydajnego silnika elektrycznego.

BMW i9 będzie nieco cięższe od modelu i8, jednak całkowita masa własna auta nie powinna przekroczyć 1600 kilogramów, w czym mają pomóc liczne elementy nadwozia wykonane z włókna węglowego i aluminium. Nowe BMW zachowa jednocześnie idealny rozkład mas, wynoszący 50:50.

Szacuje się, że sportowe i9 „zaliczy” sprint do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund i rozpędzi się maksymalnie do ponad 250 km/h. Auto będzie oferowane w mocno ograniczonej liczbie egzemplarzy.

(źródło: Mototarget.pl)

moto.wp.pl