Bezpiecznie na drogach

Mniej wypadków na drogach! Czy to możliwe?

 

W zeszłym roku na polskich drogach doszło do ok. 35,4 tys. wypadków, w których zginęło prawie 3,3 tys. osób, a niemal 43,5 tys. zostało rannych – wynika z danych Komendy Głównej Policji. Czy jesteśmy w stanie to zmienić?

Mimo, że w porównaniu z 2012 r. wszystkie te statystyki spadły o kilka procent, dane te nadal przerażają. Ponieważ na bezpieczeństwo jazdy wpływa kilka zmiennych czynników powodują, że każda nawet krótka podróż samochodem może skończyć się tragedią.

– Mimo, że producenci samochodów kładą szczególny nacisk na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, żadne zabezpieczenie nie zastąpi wyobraźni i zdolności przewidywania sytuacji na drodze. Jeżeli  znajdziemy się w tzw. trójkącie śmierci to lepiej mieć szanse na drugie życie – mówi –Krzysztof Gos, ekspert z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego

Okazuje się, że mamy drugą szansę! Dzięki właśnie firmie GOS już we wrześniu w ramach Dni Bezpieczeństwa towarzyszących targom Auto Expo będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach drogowych za pomocą pierwszego w Polsce, nowoczesnego symulatora bezpieczeństwa jazdy.

Dzięki wykorzystaniu symulatora Ultra Car uzyskujemy pełną symulację warunków drogowych:

  • różne warunki pogodowe,
  • różne pory dnia i pory roku,
  • ponad 300 km dróg w terenie miejskim i niezabudowanym,
  • ponad 100 typów skrzyżowań,
  • ponad 40 typów różnych zagrożeń,
  • analiza wypadków drogowych.