AUTO EXPO PARTS & SERVICE: 200 WYSTAWCÓW W WARSZAWIE

Na ponad 200 stoiskach polscy i zagraniczni wystawcy z branży motoryzacyjnej zaprezentują swoje produkty i usługi podczas I Międzynarodowych Targów Auto Expo Parts, Tires & Service.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-13 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Targi będą okazją, by poznać aktualne trendy na rynku motoryzacyjnym i nawiązać bezpośrednie kontakty biznesowe z partnerami z różnych krajów. W ofercie znajdą się m.in. części zamienne do samochodów i motocykli, opony, felg i instalacje samochodowe.

– Targi Auto Expo Parts, Tires & Service to doskonałe miejsce, aby zapoznać się z aktualnymi propozycjami krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów z branży motoryzacyjnej. Trzy dni pozwalają na porównanie ofert różnych firm i wybranie odpowiednich dla siebie rozwiązań. Co więcej targom będzie również towarzyszył ciekawy program merytoryczny odnoszący się do ważnych zagadnień z obszaru aftermarketu oraz wiele atrakcji, pokazów i konkursów realizowanych w ramach Dni Bezpieczeństwa – mówi Bartosz Sosnowski, prezes zarządu Międzynarodowe Targi Polska, organizatora premierowych targów Auto Expo Parts, Tires & Service.

Produkty dla motoryzacji

Na stoiskach wystawców znajdą się różnorodne części zamienne do samochodów i motocykli, opony i felgi. Swoje propozycje zaprezentuje chociażby firma Global Traders, właściciel marki oraz sklepu felgeo.pl, która dostarcza felgi aluminiowe, stalowe oraz akcesoria do felg do większości serwisów, warsztatów oraz hurtowni motoryzacyjnych w Polsce. Obecna będzie również rodzinna firma wywodząca się z Wielkiej Brytanii – J.R. Motor Services G.B. – główny importer części do systemów dieslowych Delphi, Stanadyne i VDO oraz dystrybutor części zamiennych i narzędzi serwisowych Draper w Polsce.

Wśród produktów prezentowanych na targach nie zabraknie również olejów, płynów, akumulatorów czy instalacji samochodowych. Oferta obejmie też części i akcesoria do aut ciężarowych i terenowych, a także ciekawostki dla warsztatów. Firma Integra Software przedstawi nowoczesne i kompleksowe rozwiązania informatyczne dla branży motoryzacyjnej do zastosowania zarówno w małych sklepach czy warsztatach, jak i dużych kompleksach motoryzacyjnych. Co więcej na Auto Expo Parts, Tires & Service, pojawią się narzędzia, odzież oraz pokrowce i inne akcesoria motoryzacyjne jak GSM, CB radio, alkomaty czy elektronika samochodowa.

Wielu wystawców przyjedzie wprost z Chin i Tajwanu. Planując sprowadzanie towarów warto więc będzie zapoznać się z propozycjami DB Schenker Logistics, oferującej pełny zakres rozwiązań logistycznych, wszystkie rodzaje transportu, magazynowania, nowoczesnych technologii IT. Ponadto na stoiskach zaprezentują się również wydawnictwa oraz instytucje i organizacje branżowe.

Wiedza i bezpieczeństwo

Części wystawienniczej Targów Auto Expo Parts, Tires & Service towarzyszyć będzie interesujący program merytoryczny pod hasłem „Bezpieczeństwo i jakość – w serwisie, częściach zamiennych i relacjach handlowych”. Przez trzy dni odbywać się będą również Dni Bezpieczeństwa przygotowane we współpracy z Polską Izbą Motoryzacji, poświęcone budowaniu świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Zapewnią one zwiedzającym wiele atrakcje, w tym możliwość skorzystania z symulatorów zderzeń i dachowania, alkogogli, a także bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego samochodu.

Patronami honorowymi wydarzenia są Instytut Transportu Samochodowego, Polski Związek Motorowy, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie a partnerem merytorycznym – Polska Izba Motoryzacji. Partnerem medialnym jest portal NewsAuto.pl. Więcej na temat targów znajduje się na auto-expo.pl.