Cyfrowy skok do produktywności

Cyfrowy skok do produktywności

Cyfrowa rewolucja polegająca na upowszechnieniu nowoczesnych technologii we wszystkich dziedzinach gospodarki, stopniowo ogarnia również polski przemysł. Wdrożenie rozwiązań informatycznych w firmach wytwórczych staje się coraz bardziej powszechne, co w decydujący sposób wpływa na poziom produktywności przedsiębiorstw. Odnosząca sukcesy w Europie Zachodniej i USA koncepcja Przemysłu 4.0 sprawia, że producenci coraz mocniej stawiają na automatyzację, komunikację w łańcuchu dostaw i lepsze wykorzystanie danych do poprawy wydajności procesów.

W badaniu przygotowanym przez magazyn Forbes, podniesienie produktywności jest wskazywane jako szansa numer jeden dla polskiej gospodarki. Dotyczy to wszystkich sektorów gospodarki, ale w szczególności sektora produkcyjnego, branży wydobywczej oraz energetycznej. Kolejnym wyzwaniem jest poprawa pozycji polskich firm w łańcuchu dostaw. Czy wykorzystanie technologii jest odpowiedzią na bolączki firm, które muszą skrócić dystans do firm produkcyjnych z innych rynków geograficznych? Rozwój technologii sprawił, że zmianie uległo podejście do informacji. Systemy umożliwiające zbieranie, przetwarzanie i wymianę danych znacznie wpływają na bieżącą pracę firm na linii produkcyjnej, przy obsłudze magazynów, realizacji dostaw, komunikacji z kontrahentami, czy przy obsłudze klienta.

Celem spotkania „Cyfrowy skok do produktywności” jest próba wypracowania najlepszych praktyk biznesowych pozwalających na realną poprawę wyników firmy i dalszą ekspansję na nowych rynkach, dzięki cyfryzacji procesów. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane przykłady polskich firm, które z powodzeniem wykorzystują narzędzia cyfrowe do optymalizacji swojej działalności. Spotkanie jest skierowane do menedżerów firm oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie kluczowymi obszarami przedsiębiorstwa produkcyjnego (procesami wytwarzania, logistyki, sprzedaży, jakości, rozwoju).

Podczas spotkania goście będą mogli poznać przykłady rozwiązań funkcjonujących w polskich zakładach produkcyjnych HANZA Electronics i Klippan Safety. Menedżerowie zarządzający wskazanymi przedsiębiorstwami opowiedzą, w jaki sposób budują swoją przewagę konkurencyjną na rynku i jak nowoczesne technologie wpływają na poprawę ich produktywności. Przedstawią również w jaki sposób zmieniło się funkcjonowanie prowadzonych przez nich przedsiębiorstw po wprowadzeniu zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie.

Rejestracja i informacje o wydarzeniu: http://monitorerp.com/pl/meeting2016/index.html.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona. Organizator potwierdzi zgłoszenie. Po części oficjalnej zapraszamy na lunch.

Dla kogo?: Kadra zarządzająca ze średnich i małych  firm produkcyjnych.

Kiedy?: 25 listopada 2016 r., godz. 9.30 – 14.00

Gdzie?: Hotel Holiday Inn, ul. Piotrkowska 229/231, ŁódźAgenda


Godzina

Temat

9.30 – 10.00

Powitanie gości, poranna kawa

10.00 – 10.15

Wprowadzenie do spotkania i przedstawienie gości

10.15 – 10.45

Keynote Speaker „Cyfrowy skok do produktywności” – Przemysł 4.0 – rola nowoczesnych technologii w firmie produkcyjnej

10.45 – 11.00

Dyskusja w przerwie kawowej

11.00 – 11.15

Rozwiązania sprzyjające produktywności polskich firm wytwórczych

11.15 – 11.40

Prezentacja firmy HANZA Electronics

11.40 – 12.00

Prezentacja firmy Klippan Safety

12.00 – 13.00

Dyskusja „Cyfrowy skok do produktywności”:

  • Jak cyfrowa rewolucja wpływa na rynek firm produkcyjnych? Jakie skutki niesie ze sobą zlekceważenie potencjału nowoczesnych technologii.

 

  • Jak zakopać cyfrową przepaść? Czy wyniki badania McKinsey&Company mówiącego, że luka cyfryzacji w polskim przemyśle wynosi 78% w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, oddają stan faktyczny krajowego rynku?

 

  • Czy innowacje to przyszłość firmy produkcyjnej? Jaka jest rola działów R&D w walce o klienta? Dlaczego warto wdrażać nowoczesne technologie w firmie produkcyjnej?

 

  • Rola analizy danych w procesie produkcyjnym. Informacje na temat pracy przedsiębiorstwa stanowią klucz do usprawnienia procesów. W jaki sposób zbierać, przetwarzać i wymieniać informacje o pracy przedsiębiorstwa.

13.00 – 14.00

Kontynuacja dyskusji podczas serwowanego lunchuKontakt:

Jarosław Jaśkiewicz
Business Development Manager, Monitor ERP System
E: Jaroslaw.jaskiewicz@monitorerp.com
T: +48 728 385 080


MONITOR to kompletny system ERP stworzony w celu zwiększenia skuteczności działania małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Jest on rozwijany od ponad 30-tu lat przez szwedzkich inżynierów – ekspertów sektora produkcyjnego, zapewniając wsparcie dla kilku tysięcy firm wytwórczych na całym świecie. Dzięki bliskiej współpracy z klientami jest on stale doskonalony zgodnie z potrzebami firm produkcyjnych m.in. z takich sektorów rynku, jak elektrotechnika, maszyny
i urządzenia, metalowa, branża transportowa i motoryzacyjna oraz wyroby plastikowe i drewniane.

System MONITOR ERP jest obecnie używany przez około 3000 przedsiębiorstw. Nad jego rozwojem pracuje 140 najwyższej klasy inżynierów oprogramowania, analityków biznesowych i konsultantów wdrożeniowych. Monitor ERP System posiada oddziały w Polsce, Finlandii, Norwegii, na Litwie, w Brazylii, Singapurze, Malezji oraz w Chinach.

http://www.monitorerp.com/pl