Balluff zainwestuje prawie 5,8 mln EUR w R&D na Węgrzech

Balluff-Elektronika Kft. specjalista w zakresie produkcji podzespołów elektronicznych, rozpocznie nowy projekt badawczo-rozwojowy, który znacznie zwiększy potencjał firmy w tym obszarze.

Projekt będzie dotyczył rozwoju czujników i urządzeń sieciowych dla automatyki przemysłowej. W ramach inwestycji o wartości prawie 5,8 mln EUR powstaną nowe etaty dla 30 wysoko wykwalifikowanych pracowników, dzięki czemu firma zwiększy o 50% potencjał badawczo-rozwojowy – informuje Węgierska Agencja Promocji Inwestycji (HIPA).
 
Niemiecki Baluff w tym roku obchodzi 100-lecie działalności. Portfolio tego specjalisty w dziedzinie automatyki obejmuje technologie sensorowe, RFID czy identyfikacji wizualnej i optycznej, a także interfejsy człowiek-maszyna, technologie bezpieczeństwa i sieciowe. Produkty firmy znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu: od motoryzacji, poprzez produkcję żywności, po przemysł farmaceutyczny. Obecnie Balluff jest obecny w 68 krajach na całym świecie, a jego zakłady produkcyjne znajdują się na Węgrzech i w Chinach.
 
Węgierska spółka zależna w ciągu ponad 30 lat istnienia rozwinęła się w największy zakład produkcyjny Baluff. Fabryka w Veszprém o powierzchni 18 000 m kw. wytwarza ponad 7 000 rodzajów produktów, które są eksportowane do Niemiec, a następnie sprzedawane na całym świecie. Na przykład czujniki wyprodukowane w Veszprém są wdrażane w fabrykach samochodów i silników Audi i Mercedes Benz na Węgrzech.
 
Veszprém to także niezwykle istotna lokalizacja w strukturze badawczo-rozwojowej grupy, która ma już 30 własnych patentów i odgrywa kluczową rolę przy wdrażaniu nowych rozwiązań.. Inżynierowie na Węgrzech opracują nowe produkty, które oprócz swoich podstawowej funkcji (monitorowanie pozycji, przemieszczania, wykrywanie prędkości ruchu, transmisja danych, komunikacja w sieci przemysłowej, itp.), będą też w stanie monitorować maszyny i parametry środowiska, w którym pracują urządzenia.
 
Źródło: www.evertiq.pl