Auta wracają do salonów

Europejski przemysł motoryzacyjny wreszcie zaczyna się odbijać. Sprzedaż (liczona rok do roku) wzrosła w sierpniu na najważniejszych rynkach: w Niemczech o 3%, we Francji o 3,8 %, w Hiszpanii o 9,1 % , a we Włoszech o prawie 10%.
 
W porównaniu do ostatnich dwóch lat, kiedy nastąpiło załamanie, to są zaledwie symboliczne wzrosty. W każdym razie auta, których jeszcze niedawno brakowało zaczną pojawiać się w salonach. Tyle, że po dużo wyższych cenach, co może być kolejną przeszkodą w odbudowie rynku.
 
Po 13 miesiącach spadków sierpień był pierwszym miesiącem, w którym wzrosła liczba rejestracji samochodów w UE. Jednak na skutek wcześniejszych spadków w ciągu ośmiu miesięcy 2022 r., całkowita liczba rejestracji nowych aut osobowych w UE spadła (rok do roku) o prawie 12% do niecałych 6 milionów egzemplarzy. Wszystkie cztery kluczowe rynki UE straciły: Włochy -18,4%, Francja -13,8 %, Niemcy -9,8 % i Hiszpania -9,4 %. W Polsce od stycznia do sierpnia br. zarejestrowano 280 873 samochody osobowe, czyli o 10,61 % mniej względem tego samego okresu 2021r.

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997