Audi najlepszym europejskim pracodawcą

Audi ponownie na najwyższym miejscu rankingu sporządzonego na podstawie opinii niemieckich absolwentów
Audi jako pracodawca cieszy się doskonałą opinią. Po raz czwarty z rzędu koncern zwyciężył w renomowanych rankingach instytutów doradztwa zawodowego Trendence oraz Universum, zachowując tym samym pozycję firmy, do której studenci w Niemczech najchętniej kierują kroki w poszukiwaniu zatrudnienia.

Po zdobyciu przez Audi Hungaria tytułu najatrakcyjniejszego przedsiębiorstwa na Węgrzech oraz wyróżnieniu Audi Brussels tytułem „Pracodawca roku” w Belgii Audi zwycięża również w Niemczech.

Od wielu lat Audi nieprzerwanie cieszy się opinią doskonałego pracodawcy u rozpoczynających karierę zawodową inżynierów i ekonomistów. Aktualne wyniki badań Universum mówią, że statystycznie co czwarty niemiecki inżynier i prawie co piąty ekonomista chciałby rozpocząć swoją karierę zawodową właśnie w Audi.

„Również w tym roku okazaliśmy się być wymarzonym pracodawcą studentów. Nasze atrakcyjne warunki zatrudnienia i doskonałe możliwości rozwoju w Niemczech oraz w naszych zakładach zagranicą znajdują uznanie wśród przyszłych pracowników wykwalifikowanych i wśród menedżerów – mówi Thomas Sigi, członek zarządu ds. zatrudnienia i dyrektor kadr Audi AG.

Jakie modele Audi powstają w naszej części Europy?

Sieć zakładów produkcyjnych będzie się nadal rozrastać do 16 lokalizacji w 13 krajach, do końca 2015. Prowadząc konsekwentnie politykę rozwoju, Audi AG w roku bieżącym planuje tylko w Niemczech zatrudnić 1 500 nowych pracowników. W tym samym czasie naukę zawodu w fabrykach koncernu podejmie blisko 700 uczniów.

O atrakcyjności marki z Ingolstadt świadczy też fakt, że cieszy się ona rosnącym zainteresowaniem wśród informatyków i absolwentów kierunków przyrodniczych. W ostatnim rankingu Universum przeprowadzonym w tej grupie Audi przesunęło się z trzynastej na szóstą pozycję.

„Młodzi ludzie zauważają techniczne nowinki, np. zdalne sterowanie pojazdem czy połączenie samochodów za pomocą internetu, które w ich oczach jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność Audi – dodaje Sigi.

Realizacja celu „najbardziej atrakcyjny światowy pracodawca” w jego opinii przebiega wzorcowo. Audi zyskało na międzynarodowym uznaniu również dzięki zwiększonemu zaangażowaniu społecznemu i polityce zrównoważonego rozwoju. „Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności społecznej i próbujemy w możliwie najlepszy sposób połączyć kwestie ekonomiczne, ekologiczne i społeczne. Już dziś angażujemy się w liczne projekty społeczne i wspieramy działalność wolontariuszy rekrutujących się spośród naszych pracowników – kontynuuje przedstawiciel Audi AG.

Warunki pracy w koncernie doceniane są nie tylko na rodzimym, niemieckim rynku. Miano najlepszego pracodawcy w swoim kraju zdobyły również zakłady Audi w Brukseli (Belgia) i w Gyor (Węgry). Audi Hungaria Motor Kft. zostało już po raz piąty „najatrakcyjniejszym przedsiębiorstwem”.

Zadecydowały o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę doradczą Aon Hewitt oraz międzynarodowe stowarzyszenie studentów AIESEC.

W ankiecie udział wzięło 33 000 Węgrów, w tym 8 000 absolwentów 25 szkół wyższych i uniwersytetów. W Belgii natomiast Audi wybrano po raz pierwszy „Pracodawcą roku 2013”. Wyróżnienie przyznano na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 9 000 „młodych profesjonalistów” oraz oceny przeprowadzonej przez jury ekspertów.

Zaszczytny tytuł wręczono w ramach projektu platformy internetowej References/Vacature, prowadzonego we współpracy z agencją doradztwa personalnego i uczelnią Vlerick Business School.

Rodzina skupiona wokół czterech ringów nieprzerwanie powiększa się na całym świecie. Na początku kwietnia w koncernie Audi zatrudnionych było 70 023 pracowników, w tym 50 652 osoby w zakładach w niemieckim oraz Ingolstadt i Neckarsulm.

Audi Hungaria zatrudnia obecnie 9 006 pracowników, a w Audi Brussels pracuje 2 528 osób. Koncern planuje zatrudnić w 2013 roku kolejnych 4 800 pracowników na całym świecie.

Przedsiębiorstwo stawia sobie więc ambitne cele, ale jest na to doskonale przygotowane: już pod koniec roku 2011 Audi przyjęło plan inwestycyjny na skalę niespotykaną dotychczas w historii firmy. By konsekwentnie kroczyć obraną drogą rozwoju, do 2015 roku zaplanowano inwestycje o wartości ponad 3,5 mld EUR rocznie.
Źródła
Audi
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997