Audi exclusive: indywidualny charakter auta

Proces konfiguracji nowego samochodu jest wyjątkowy. To właśnie wtedy auto nabiera charakteru, który odpowiada przyszłemu właścicielowi. W tym momencie wszystkie elementy mają znaczenie – lakier, obręcze, wnętrze. Aby móc jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu i spersonalizować samochód w pełni pod swoje upodobania, Audi oferuje pełną indywidualizację wnętrza, która pozwala zmienić coś wyjątkowego w coś bardzo osobistego.

Podstawowa oferta konfiguracji modeli Audi jest niezwykle bogata. Specjalne pakiety, duży wybór obręczy i akcesoriów oraz kolory lakieru i wnętrza. Już to daje bardzo dużo możliwości konfiguracji i sprawia, że każde Audi jest wyjątkowe. Można jednak pójść o krok dalej i skorzystać z oferty Audi exclusive, która zmienia każdy model w coś bardziej osobistego.

Audi exclusive to możliwość wyboru lakieru z kilkudziesięciu kolorów specjalnych oraz wyjątkowych, dwukolorowych opcji wnętrza. Wybór kolorów jest ogromny i zróżnicowany – złoto zachodzącego słońca, czerwień dojrzałego wina, intrygująca zieleń szmaragdu to tylko kilka przykładów, na jakie można się zdecydować. Oferta pozwala również na wybór spośród ekskluzywnych rodzajów skóry i wyselekcjonowanych gatunków drewna.

Aby lakier na modelach Audi był trwały i nie tracił swoich właściwości pod wpływem warunków atmosferycznych, nakładane są aż cztery warstwy. Dzięki temu kolor zachowa swoje właściwości przez długie lata eksploatacji. Wysokie standardy są również zachowywane w przypadku skór, które trafiają do wnętrza. Zanim jednak to się stanie, musi ona na przestrzeni roku przejść ponad 30 różnych testów – odporność na ścieranie, zginanie, kurczenie się, rozciąganie, światło, wydzielanie niepożądanych substancji oraz łatwopalność są testowane w warunkach laboratoryjnych. Aby zachować naturalność skóry, delikatnie uszlachetnia się ją takimi substancjami jak na przykład barwniki roślinne. Powstały w ten sposób materiał jest trwały, a przy tym budzi wiele pozytywnych emocji.

W przypadku elementów drewnianych we wnętrzu, Audi unika wykorzystywania drewna tropikalnego. Zamiast tego stosowany jest klasyczny dąb, mirt oraz eukaliptusy, a także eleganckie aplikacje w kolorze fortepianowej czerni. Cienkie arkusze forniru do wykonywania ozdobnych inkrustacji są pobierane z pni i tzw. wiórów korzeniowych. Aplikacje Audi pochodzą zazwyczaj z tego samego pnia.

Oferta jest dostępna w większości modeli i personalizacji można dokonać u każdego dealera Audi. Aby jednak ułatwić proces, marka udostępniła nowe narzędzie – Audi exclusive Customizer, który z poziomu przeglądarki internetowej pozwala zobaczyć, jak specjalny lakier i wnętrze będą wyglądały na danym modelu. Obecnie jest on dostępny dla Audi RS 6 Avant, Audi RS Q8 oraz w pełni elektrycznych modeli Audi RS e-tron GT i Audi Q8 e-tron. W przyszłości będzie dostępny dla kolejnych modeli Audi, a docelowo będzie można z niego korzystać w trakcie konfiguracji wszystkich modeli. Warto oczywiście pamiętać, że pomocą przy personalizacji samochodu i korzystaniu z oferty Audi exclusive zawsze służą dealerzy.

Źródło: Audi


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997