Akcja naprawcza Toyoty Yaris i Verso S

Spółka Toyota Motor Poland powiadomiła, że niektóre egzemplarze samochodów marki Toyota Yaris (wyprodukowane w Japonii i Francji) oraz Toyota Verso S (z Japonii) mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.
Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych z wymienionych modeli wyprodukowanych w różnych okresach lat 2010-2011, w elektronicznym module sterującym wspomaganiem układu kierowniczego może dochodzić do skraplania się wody. To może doprowadzić do zwarcia na zaciskach przekaźnika zasilającego silnik elektryczny układu wspomagania. W takim przypadku elektroniczny moduł sterujący zarejestruje nieprawidłowe napięcie w obwodzie wspomagania układu kierowniczego i zawiesi działanie wspomagania. Zostanie również uruchomiona sygnalizacja dźwiękowa oraz zapali się kontrolka ostrzegawcza na panelu wskaźników. Kierowanie samochodem będzie wymagało użycia większej siły.

Jak się szacuje na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1 250 samochodów. Toyota Motor Poland zadeklarowała, że właściciele samochodów są zapraszani listownie do autoryzowanych serwisów w celu dokonania bezpłatnej wymiany elektronicznego modułu sterującego wspomaganiem układu kierowniczego.

źródło: UOKiK

AUTOR:  WNP.PL (AG)