Choć w ubiegłym tygodniu podwyżki cen benzyn w sprzedaży hurtowej zdecydowanie wyhamowały, skutki ich wyraźnych, wcześniejszych wzrostów w dalszym ciągu dotkliwie odczuwają kierowcy
Najnowsze badanie sytuacji cenowej na stacjach, zrealizowane przez e-petrol.pl, pokazuje że benzyna Pb98 podrożała o 10 groszy do poziomu 7,29 zł/l. O 8 groszy więcej niż przed tygodniem tankujący płacą za litr 95-tki, oferowanej w detalu po 6,64 zł/l. Od drugiej połowy marca litr oleju napędowego kosztuje średnio 6,69 zł, potaniał natomiast o 2 grosze autogaz, za którego litr płaci się 2,87 zł.
Aktualnie w rejonie Warmii i Mazur najmniej kosztuje benzyna 95-oktanowa i olej napędowy, których średnie ceny wynoszą tam 6,53 i 6,61 zł/l. Identyczna cena ON dotyczy też Górnego Śląska, na którym jest też najtańsza mocniejsza odmiana benzyny – jej litr kosztuje tam przeciętnie 7,18 zł/l. Tyle samo, co w województwie śląskim, płaci się za 98-kę w województwie łódzkim, gdzie również z ceną 2,76 zł/l jest najtańsze LPG.
Mazowsze wyróżnia się najwyższymi cenami Pb95 i diesla, których litr kosztuje w tej części Polski 6,82 i 6,84 zł/l. 7,45 to dziś najwyższa średnia cena Pb98 i obowiązuje ona w województwie świętokrzyskim. Autogaz oferowany po 2,95 zł/l jest najdroższy w województwie zachodniopomorskim.
Źródło: samar.pl