Jak sprawić by oprogramowanie było siłą napędową Twojej firmy?

zielone logo na białym tle - format do użycia w prezentacji ppt, dokumentach Word, itp

Firmy branży motoryzacyjnej borykają się często z wyzwaniem polegającym na konieczności dostosowania oprogramowania do szybko zmieniających się i rosnących potrzeb firmy. Wybór odpowiedniego systemu IT pozwoli rozwijać firmę szybciej i sprawniej przy mniejszym zaangażowaniu sił i środków.
Bardzo często użytkowane w firmie oprogramowanie nie nadąża za szybko rozwijającym się przedsiębiorstwem. Przykładem może być CRP Industries, importer i dystrybutor produktów dla motoryzacji i przemysłu. Przedsiębiorstwo dostarcza części zamienne do samochodów, silników wysokoobrotowych oraz węży przemysłowych. Z jej oferty korzysta m.in. północnoamerykański oddział BMW czy amerykański oddział Volkswagena.
Wyzwaniem dla CRP Industries było przestarzałe, dwudziestoletnie oprogramowanie, które nie pozwalało na kontrolowanie zapasów i wskaźników obsługi. Było to uciążliwe w szczególności w związku ze zwiększającą się z biegiem lat liczbą części i wielkością sprzedaży. Za intensywnym rozwojem przedsiębiorstwa przestarzały program nie był w stanie nadążyć. Zdecydowano się więc na system Sage X3, za którym przemawiały solidne możliwości realizacji zamówień w zakresie sprzedaży, kompletacji, wysyłki, fakturowania i zakupów. W tym systemie nawet wersja standardowa „z półki” oferuje funkcje kompleksowego zarządzania przestrzeniami magazynowymi oraz automatyzację gromadzenia danych, obsługującą kluczowe operacje, takie jak spisy z natury i przyjmowanie do magazynu. „Dokładniejszy wgląd w informacje w czasie rzeczywistym pozwala na lepsze zarządzanie wyjątkami i szybkie dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb klienta” – uważa Daniel Schildge Wiceprezes CRP Industries. Do takich właśnie zadań najlepiej nadaje się Sage X3. Co więcej, Sage X3 zapewnia możliwości produkcyjne łatwo skalowalne pod kątem lekkich czynności montażowych.
Po wdrożeniu nowego systemu znacznie skrócił się czas realizacji zamówień. Większość z nich jest obecnie wysyłana jeszcze tego samego dnia. Wgląd w informacje w czasie rzeczywistym pozwala firmie na lepsze zarządzanie wyjątkami i szybkie dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb klienta. Nowe możliwości śledzenia pracy zapewniają lepszą kontrolę kosztów funkcjonowania każdego magazynu, co pozwala na ustalanie rzeczywistego zysku według zamówień. Lepsze prognozowanie pomaga natomiast ograniczać poziomy zapasów i optymalizować koszty przechowywania w magazynach.
W tym samym czasie, w innym regionie świata trzy marki firmy Pierre de Reynal et Cie Group – CCPR Vulco, Pneu Direct i Speedy zmagały się z podobnymi wyzwaniami. Dział motoryzacyjny Pierre de Reynal et Cie Group generujący rocznie 10 mln euro przychodów, zatrudniając 70 osób nie był w stanie działać efektywnie na przestarzałym oprogramowaniu.
Przy intensywnych działaniach sprzedażowych, grupa potrzebowała wydajnego rozwiązania do zarządzania biznesowego wieloma procesami. Szukano więc systemu, który byłby w stanie zoptymalizować te procesy, w szczególności zarządzanie sprzedażą i rozliczenia bankowe. Dodatkowo poszukiwane oprogramowanie powinno służyć jako solidne rozwiązanie do księgowania kosztów i spełniałoby funkcję skalowalnej platformy handlu elektronicznego.
Firma wybrała więc system Sage X3, który łączy moc i funkcjonalność z wysokim stopniem konfigurowalności, dzięki czemu spełnił wszystkie potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa. „Sage X3 można niezwykle łatwo dostosowywać do indywidualnych wymagań, dzięki czemu mogliśmy skonfigurować rozwiązanie tak, aby spełniało nasze konkretne potrzeby biznesowe” – powiedział po wdrożeniu systemu Erwan Touchain, menedżer działu motoryzacyjnego

Dzięki obsłudze zharmonizowanych faktur i katalogów, połączeniu platformy e-commerce z danymi dotyczącymi ceny i zapasów, uproszczonej rachunkowości, analizie sprzedaży oraz zadowoleniu klientów Sage X3 wniósł nową energię do firmy Pierre de Reynal et Cie i zwiększył jej produktywność. Duża elastyczność rozwiązania sprawiła, że system bez problemu dopasowano do specyficznego charakteru działalności Grupy, zwłaszcza do jej działalności importowej. Spółka zoptymalizowała swoje zasoby i przepływy pracy na wszystkich poziomach, w tym rachunkowości, sprzedaży i marketingu.
Powyższe przykłady, mimo że pochodzą z bardzo odległych od Polski rynków, łączy uniwersalność zastosowanego rozwiązania, a także jego dostępność na polskim rynku. Przewaga Sage X3 polega także na tym, że system jest gotowy do użycia niemal w każdym systemie legislacyjnym, w każdym zakątku Ziemi. Z jego innowacyjnych rozwiązań wspierających procesy biznesowe, zarządcze i finansowe mogą z takim samym pozytywnym skutkiem korzystać także polskie przedsiębiorstwa motoryzacyjne.