600 razy Iveco Stralis dla jednego odbiorcy

Mauffrey Group po raz kolejny obdarzyła zaufaniem Iveco i złożyła we Francji potężne zamówienie na 600 pojazdów Stralis Euro 6 z terminem dostawy w 2014 r. Modele będące przedmiotem zamówienia to ciągniki siodłowe Hi-Way (przeznaczone do obsługi transportu dalekobieżnego) oraz Hi-Road (do obsługi transportu regionalnego). Pojazdy będą wyposażone w silniki Cursor 11 Euro 6 o mocy 460 KM.

W ciągnikach Iveco z parku pojazdów odnawianego przez Mauffrey Group zazwyczaj co 3-4 lata będzie zastosowana technologia pokładowa, umożliwiająca śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony ludzi i towarów, jak również gwarancji sprawnego świadczenia usług.

Również polski oddział Mauffrey Group dokonał w ostatnich dniach zamówienia 36 pojazdów Stralis Euro 6. Ciągniki Stralis Hi-Way o mocy 460KM będą dostarczane partiami do Mauffrey Polska począwszy od stycznia 2015 r. To już drugie zamówienie francuskiego przewoźnika zrealizowane w porozumieniu z Iveco Poland.

Technologia HI-eSCR, która eliminuje konieczność stosowania układu recyrkulacji spalin (EGR), kładzie kres rosnącemu w nieskończoność poziomowi skomplikowania konstrukcji silników wysokoprężnych. Powinno to zwiększyć niezawodność rozwiązań technicznych i obniżyć całkowity koszt posiadania pojazdu (TCO). Właśnie ta kwestia była jednym z głównych powodów decyzji w sprawie zamówienia Stralis Euro 6 dokonanego przez Mauffrey Group.

źródło: Iveco
wnp.pl (AG)