5 gwiazdek Euro NCAP dla "japończyka"

Kompaktowy Pulsar to już trzeci model marki Nissan, który w testach bezpieczeństwa organizacji Euro NCAP zdobywa w tym roku maksymalną ocenę 5-gwiazdkową.

W niezależnych testach przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP kolejny model Nissana zdobył pięć gwiazdek. Wynik Pulsara oznacza więc hat-trick dla japońskiej marki po tym, jak kilka tygodni wcześniej X-Trail oraz Qashqai (oba modele po zmianach generacyjnych) również uzyskały maksymalną ocenę za bezpieczeństwo.

W raporcie ze swoich testów organizacja Euro NCAP podkreśla wytrzymałość konstrukcji modelu Pulsar, uznając ochronę nóg i kości udowych pasażerów za dobrą. Dodaje się, że nawet w najtrudniejszym teście uderzenia w słup manekiny były dobrze chronione przed ewentualnymi urazami. Maksymalną liczbą punktów nagrodzono stopień ochrony dla najmłodszych pasażerów (manekin odpowiadający półtorarocznemu dziecku) oraz pochwalono skuteczność ochrony pieszych w przypadku zderzenia z jadącym autem.

Rezultaty niezależnych testów Euro NCAP potwierdzają wyniki analizy bezpieczeństwa Pulsara, przeprowadzonej przez samego producenta w dziedzinie zarówno biernych, jak i czynnych systemów bezpieczeństwa chroniących pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. W kompaktowym Nissannie zastosowano rozwiązania niedostępne wcześniej w omawianym segmencie rynkowym, takie jak ostrzeżenie o poruszających się obiektach. Układ wykorzystuje możliwości wysoko ocenianego systemu kamer 360° i pełni rolę cyfrowego pilota, który pomaga kierowcy dostrzec obiekty mogące pojawić się na drodze w trakcie wykonywania manewru cofania.

Użytkownik Pulsara może także liczyć na inne systemy podnoszące bezpieczeństwo, w tym elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzeżenie o pojeździe znajdującym się aktualnie w martwym polu lusterek oraz reflektory wykonane w technologii LED.

IBRM Samar