20 najpopularniejszych aut zza oceanu

Wśród sprowadzanych do Polski aut amerykańskich przeważają SUV-y. Sporo jest luksusowych sedanów oraz legendarnych modeli, takich jak Corvette czy Mustang. Chętnie zaopatrujemy się też w potężne pikapy oraz luksusowe vany. Naturalnie konieczne są przeróbki, obejmujące m.in. światła.

Zwykle trafiają do nas samochody używane. Aby kupić nowe auto w salonie trzeba skorzystać z usług pośrednika. Dilerzy boją się kar za praktyki dumpingowe, które mogłyby szkodzić oddziałom firmy w innych krajach, więc z zasady nie sprzedają samochodów obcokrajowcom. Ponadto używane auta są tańsze, a często noszą tylko minimalne ślady używania.

Okazyjne ceny powinny skłaniać do ostrożności. Na www.carfax.com sprawdzimy na podstawie VIN nie tylko przebieg, ale i historię danego auta. Na prawdziwe okazje można trafić na licencjonowanych aukcjach, choć i tam przydaje się łut szczęścia.

– Podane ceny najpopularniejszych modeli pochodzą z serwisu moto.gratka.pl i są zbliżone do maksymalnych, żądanych w ogłoszeniach. Dotyczą aut z najmłodszych dostępnych w Polsce roczników z silnikami wymienionymi w opisie. Odnalezienie najkorzystniejszej oferty ułatwia internet i dobry znajomy lub zaufana firma w USA. Można też samemu wybrać się za ocean.

WIĘCEJ >>