IVECO wprowadza na rynek nowy model IVECO S-WAY: samochód ciężarowy do ruchu dalekobieżnego, zaprojektowany „wokół” kierowcy i korzystający z najnowocześniejszych technologii online.

IVECO S-WAY jest pierwszym z nowej serii ciężkich pojazdów IVECO WAY, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy komfort kierowcy. Jednocześnie z tą linią modelową, został wprowadzony szereg funkcji opartych na zaawansowanym poziomie komunikacji online, umożliwiających świadczenie nowych usług dostosowanych do potrzeb klienta.

Ogólnoświatowa premiera IVECO S-WAY odbyła się w Madrycie. Wśród uczestników byli przedstawiciele takich firm jak Amazon, Shell i Microsoft.

Madryt, 02 lipca 2019 r.

Na przełomowej konwencji, która odbyła się w centrum wystawienniczym IFEMA w Madrycie w Hiszpanii, marka IVECO zaprezentowała swojej sieci dealerskiej, sprzedawcom, klientom i przedstawicielom prasy międzynarodowej nowy ciężki pojazd IVECO S-WAY, przeznaczony do ruchu dalekobieżnego.

Hubertus Mühlhäuser, CEO of CNH Industrial, zaprezentował strategiczne perspektywy i wizję CNH Industrial podczas premiery, którą otworzył Gerrit Marx, President Commercial and Specialty Vehicles. Do wygłoszenia przemowy zaproszono także wiodących światowych partnerów, takich jak Amazon, Shell i Microsoft, znanych z nieszablonowych pomysłów oraz wprowadzania przełomowych technologii.

W trakcie imprezy Hubertus Mühlhäuser, CEO of CNH Industrial, stwierdził: „W ramach CNH Industrial marka IVECO jest częścią czegoś większego i wykorzystuje synergię wewnątrz Grupy. Ten nowy, sztandarowy samochód ciężarowy do ciężkich zadań, jest nie tylko osiągnięciem marki IVECO, ale również ważnym kamieniem milowym dla CNH Industrial jako całości”.

Poprzez tę premierę marka wprowadza na rynek nową rodzinę ciężkich pojazdów IVECO WAY, która oznacza silną zmianę w kierunku zapewnienia klientom zintegrowanego ekonomicznie i środowiskowo zrównoważonego rozwiązania transportowego, w którym usługi związane z produktem stają się ważniejsze od samego produktu.

W swoim wystąpieniu Gerrit Marx wyjaśnił: „Chcemy stać się dla naszych dostawców i klientów najlepszym we współpracy i innowacyjności producentem samochodów ciężarowych, jednocześnie dostosowując nasze pojazdy do życia kierowcy, które dziś jest czymś więcej niż tylko trasą, którą pokonuje. Zrównoważony rozwój wiąże się również z naszą odpowiedzialnością za to, aby ta praca, która ma kluczowe znaczenie dla naszego społeczeństwa, była bardziej atrakcyjna i przyjemna, co wykracza poza samo dodanie wstawek ze skóry i drewna”.

IVECO S-WAY: ciężki samochód ciężarowy IVECO na następną dekadę

IVECO S-WAY niesie ze sobą wszystkie zalety wprowadzone w poprzednich generacjach i dodaje nową kabinę, całkowicie przeprojektowaną z myślą o potrzebach kierowcy i właściciela. W obliczu ostrej konkurencji operatorzy logistyczni potrzebują najwyższego poziomu dyspozycyjności, wydajności i produktywności swoich flot. Nowy IVECO S-WAY doskonale spełnia to wymaganie, oferując kompletny pakiet funkcji i usług, które nie mają sobie równych. Samochód został opracowany z naciskiem na najwyższy komfort kierowcy, zrównoważony rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji, mający na celu obniżenie całkowitego kosztu posiadania.

To więcej niż produkt: zaoferowano model biznesowy, który obejmuje cały cykl życia pojazdu i pomaga klientom IVECO spełniać wymagania ich klientów. 

Konstrukcja nowej kabiny zaprojektowanej „wokół” kierowcy zapewnia najwyższej klasy warunki życia i pracy z przestronnym otoczeniem, doskonałą ergonomią jazdy i dobrze zaplanowanym rozmieszczeniem elementów. Łączy w sobie funkcjonalność oraz komfort. Konstrukcja uwzględnia również bezpieczeństwo kierowcy dzięki wzmocnionej konstrukcji (zgodność z normą ECE R29.03 dotyczącą zderzeń z udziałem kabiny) i znacznie lepszej widoczności we wszystkich kierunkach i w każdych warunkach.

Podczas projektowania od podstaw zupełnie nowej kabiny, firma IVECO wykorzystała każdą okazję dla zapewnienia oszczędności i zwiększenia produktywności z korzyścią dla rentowności właściciela. Nowa konstrukcja optymalizuje osiągi aerodynamiczne, dodatkowo zwiększając doskonałą efektywność paliwową pojazdu nawet o 4%. Do niskiego całkowitego kosztu posiadania przyczyniają się również cechy konstrukcyjne, takie jak wieloczęściowy zderzak, który zdecydowanie obniża koszty naprawy, ponieważ w przypadku uszkodzenia musi zostać wymieniona jedynie uszkodzona część zderzaka.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy online

Nowy, zaawansowany moduł telematyczny w IVECO S-WAY jest bogatym w możliwości systemem komunikacji, który naprawdę zmienia reguły gry. Pozwala gromadzić, przetwarza i wymienia dane w czasie rzeczywistym. Działa na platformie usług opracowanej we współpracy z firmą Microsoft, która zapewnia bezpieczne przechowywanie danych i zarządzanie nimi. Właściciele i kierowcy są stale połączeni z pojazdem poprzez swoje urządzenie mobilne lub komputer PC, korzystając z przyjaznego dla użytkownika portalu i aplikacji MyIVECO.

IVECO S-WAY wykorzystuje komunikację bezprzewodową, aby zapewnić większą wygodę kierowcy oraz ułatwić korzystanie z funkcji oceny stylu jazdy, pokładowego trenera. Dostęp online do wyników oraz do funkcji pojazdu zapewnia przyjazna dla użytkownika aplikacja MyIVECO EASY Way.

Zaawansowana komunikacja w IVECO S-WAY została opracowana również po to, aby pomóc operatorom logistycznym w zapewnieniu wyższej rentowności ich działalności, poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności pojazdu i prewencyjnego serwisu. Udostępniono również nową, modułową ofertę spersonalizowanych usług premium, w tym profesjonalne konsultacje paliwowe, zarządzanie flotą i jej konserwację. Rozwiązania MyIVECO Way pozwalają osiągnąć najniższy całkowity koszt posiadania.

IVECO S-WAY: samochód ciężarowy zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju

Nowy IVECO S-WAY opiera się na doskonałych osiągach ciężkiej linii marki, osiągając dalszą redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2. Będąc wiernym swojemu dziedzictwu, łączy w sobie niski całkowity koszt posiadania z niską emisją szkodliwych substancji. Uzyskano to dzięki wyjątkowemu układowi oczyszczania spalin HI-SCR oraz nadzwyczajnej efektywności paliwowej, wynikającej z zaawansowanej technologii silnika i skrzyni biegów Hi-Tronix, a także wielu rozwiązaniom służącym oszczędzaniu paliwa, takich jak inteligentny osprzęt silnika i Smart EGR.

W przypadku operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną” flotę, IVECO S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką na skroplony gaz ziemny oferującą zasięg dalekobieżny do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Dzięki temu pojazdowi, mogą oni korzystać ze wszystkich zalet gazu ziemnego – jedynej dostępnej od ręki, niskoemisyjnej alternatywy dla oleju napędowego w segmencie ciężkim. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99% niższą niż olej napędowy i o 90% niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95%.

Oferta IVECO WAY: „klient w centrum uwagi”

Seria IVECO WAY swoją nową nazwą sygnalizuje nową strategię marki – „klient w centrum uwagi”.

Komunikacja bezprzewodowa pozwoliła na stworzenie zestawu rozwiązań wspierających klientów na każdym etapie cyklu życia pojazdu. Pierwszym warunkiem strategii „klient w centrum uwagi” jest kierowca. To właśnie dla kierowców zaprojektowano nową kabinę podnosząc poprzeczkę jakości życia w samochodzie. Kolejnym założeniem jest zaprezentowanie funkcji pozwalających na ułatwienie pracy osobom zarządzającym flotą, przynosząc równocześnie większe zyski dla właściciela firmy transportowej. Wszystkie zaprezentowane rozwiązania łączą kierowcę, właściciela i firmę IVECO w zgrany, współpracujący zespół mający na celu zapewnienie jak najlepszych warunków pracy kierowcy oraz największej rentowności właścicielowi przedsiębiorstwa. IVECO. DRIVE THE NEW WAY.

Nowa seria IVECO WAY jest zwieńczeniem cyklu innowacji produktowych, wprowadzanych już w poprzednich produktach IVECO:

  • Stralis MY2016 – 11% redukcja zużycia paliwa
  • Stralis NP 460 – pierwszy prawdziwie długodystansowy samochód zasilany gazem ziemnym
  • X-WAY – pojazdy do zastosowań w lekkim terenie.

Wszystkie wprowadzane innowacje odpowiadają na kluczowe trendy, którymi kieruje się branża transportowa: zatarcia linii dzielących pojazd od otaczających go usług, zaawansowanej komunikacji, potrzeby przyciągnięcia i utrzymania wysoko wykwalifikowanych kierowców zawodowych oraz coraz bardziej rygorystycznych wymogów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Kamień milowy w przełomowej premierze

IVECO kładzie nacisk na kierowcę. Podczas rajdu IVECO Relay Race „Nasza historia, Twoje przeżycia”, inicjatywy, która towarzyszyła kierowcom w czteroetapowej podróży po Europie, z przystankami w kultowych lokalizacjach CNH Industrial. Wyprawa rozpoczęła się w CNH Industrial Village w Turynie we Włoszech, z postojami w fabryce ciągników w St. Valentin w Austrii, centrum projektowania i testowania ciężarówek ciężarowych IVECO w Ulm w Niemczech oraz fabryce układów napędowych w Bourbon-Lancy we Francji, przed dodarciem do miejsca docelowego w Madrycie w Hiszpanii.

W trakcie podróży kierowcy prezentowali swoje doświadczenia i opinie na temat pojazdu IVECO, które były udostępniane w mediach społecznościowych i pokazane podczas premiery IVECO S-WAY.

Celem projektu było przedstawienie codziennych wyzwań, z którymi spotykają się kierowcy ciężarówek pokonujący dalekie trasy, a także roli samochodów w ich życiu w drodze.

Na każdym z etapów rajdu, kierowca samochodu ciężarowego IVECO przekazywał „pałeczkę” w postaci tajemniczego pudełka kolejnemu kierowcy. Punktem kulminacyjnym podróży był początek premiery IVECO S-WAY, kiedy to na scenę dotarł kierowca ostatniego odcinka, niosąc „tajemnicze pudełko”. Gerrit Marx otworzył je, aby ujawnić jego zawartość – symboliczne „S” dla IVECO S-WAY – inicjując tym samym przedstawienie nowego pojazdu.

Podstawowa wartość zrównoważonego rozwoju IVECO znalazła odzwierciedlenie w organizacji wydarzenia, ponieważ marka wykorzystała okazję do promowania ważnego przesłania środowiskowego, podnosząc świadomość na temat zanieczyszczenia oceanu tworzywami sztucznymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali butelkę wody wykonaną w 100% z tworzywa PETG nadającego się do recyklingu, z zachętą do uzupełniania jej zawartości w chłodziarkach wody rozmieszczonych na terenie imprezy, pomagając w ten sposób ratować oceany.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, firma IVECO zaangażowała fundację non-profit Equoevento Hiszpania, której celem jest ograniczenie marnowania żywności i pomoc ludziom w potrzebie. Equoevento promuje bardziej efektywne wykorzystanie zasobów i przyczynianie się do zmniejszenia nadprodukcji żywności. Rolą Fundacji podczas premiery IVECO S-WAY, było zebranie  pozostałej żywności, którą następnie przekazano do pobliskich jadłodajni.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz gama IVECO WAY, w skład której wchodzą IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie dalekobieżnym.

Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com