Skoda przymierza się do… podboju Ameryki!

Trwający właśnie salon motoryzacyjny w Paryżu jest miejscem publicznego debiutu pierwszego w dziejach Skody siedmioosobowego suva – modelu Kodiaq. Przy okazji prezentacji auta poznaliśmy też plany czeskiego producenta na najbliższe miesiące.

W czasie konferencji prasowej szef Skody – Bernhard Maier – potwierdził, że koncern Volkswagena poważnie zastanawia się nad uruchomieniem sprzedaży czeskich aut w… Ameryce. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Zanim to nastąpi, samochody z logiem Skody pojawić się mają na dwóch innych, nowych dla marki rynkach.

Priorytetem dla Skody są obecnie rynki Korei Południowej i Iranu. Sprzedaż aut z Mlada Boleslav rozpocznie się tam z początkiem przyszłego roku. Maier przyznał, że dopiero po debiucie Skody w Korei i Iranie można spodziewać się wiążących decyzji w sprawie powrotu marki do USA.

Prezes zdradził również kilka szczegółów dotyczących nowych modeli. W najbliższych dwóch latach Czesi planują wykonać ostry zwrot w stronę elektromobilności. Pierwszą hybrydą ze znaczkiem Skody będzie nowa odmiana Skody Superb. Wszystko wskazuje na to, że auto pojawi się na rynku z początkiem 2019 roku.

Krótko po nim w ofercie czeskiego producenta pojawi się również pierwszy pojazd z napędem stricte elektrycznym. Zupełnie nowy model stworzony zostanie w oparciu o modułową platformę MEB Volkswagena zaprojektowaną specjalnie z myślą o pojazdach elektrycznych.

Polskich nabywców bardziej zainteresuje zapewne planowany na najbliższe tygodnie lifting Skody Octavii. Jedno z najlepiej sprzedających się nowych aut w Polsce doczeka się kuracji odmładzającej już w przyszłym miesiącu. Zamówienia na samochód będzie można składać już w listopadzie. Pierwsze egzemplarze trafić mają do klientów w lutym.

Źródło: www.interia.pl