Powstanie fabryka na 100 osób. Będzie produkowała filtry samochodowe

Pod Rawiczem powstanie nowa fabryka. Inwestorem jest niemiecka spółka Hengst Filter Polska, która za prawie 3 miliony złotych kupiła grunty w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Dziś odbyła się licytacja gruntów w okolicy Rawicza. Jedyną zainteresowaną firmą była Hengst, która za 2 miliony 900 tysięcy zakupiła od gminy 8ha gruntów.

– Rozmowy z firmą Hengst rozpoczęliśmy dwa lata temu – informuje burmistrz Grzegorz Kubik.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych planowany jest na III kwartał tego roku. Inwestor zakłada rozpocząć produkcję w 2019 roku.

Początkowo w firmie znaleźć pracę ma 100 osób, z czasem możliwe, że firma zwiększy zatrudnienie do nawet 300 osób. Poszukiwani będą głównie obsługujący maszyny pracownicy produkcyjni, inżynierowie oraz pracownicy administracyjni.

Co ciekawe, firma ma już dwie fabryki w Polsce: w Gostyniu oraz okolicach Opola. Jednak jej główną siedzibą zostanie Rawicz. Szacuje się, że powstanie fabryki będzie kosztowało inwestora około 10 milionów euro.

Planowana działalność produkcyjna ma obejmować produkcję wielofunkcyjnych systemów filtracji i zarządzania płynami oraz produkcję wkładów do filtrów samochodowych, a także produkcję oleju, filtrów powietrza, filtrów paliwa oraz filtrów kabinowych.

Źródło: www.tmrawicz.pl