Jak w jednym miejscu odbierać zamówienia od klientów z całego świata?

Części i akcesoria do pojazdów samochodowych to jedna z głównych kategorii eksportowych w Polsce. Producenci chcąc utrzymać się na tym bardzo konkurencyjnym rynku poszukują rozwiązań, które pozwolą im lepiej procesować zamówienia oraz wszystkie inne dokumenty wymieniane z klientami. Dlatego tak ważne jest, aby móc w jednym miejscu odbierać zamówienia od klientów z całego świata.

Automotive to branża bardzo wymagająca, większość firm ma wielu dostawców i wielu klientów z całego świata. Konsekwencją tego jest różnorodność standardów (np.:EDIFACT, VDA, ANSI i inne) i sposobów odbierania, składania zamówień. Uruchomienie komunikacji przy wykorzystaniu elektronicznej wymiany danych jest receptą na wyeliminowanie wielu pomyłek oraz  zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Duże firmy najczęściej chcą automatyzować i usprawniać pracę jak tylko się da, dlatego wybierają pełną integracją z działającym już systemem ERP. Mniejszym firmom wystarcza wersja WEB, gdzie mogą odbierać lub składać zamówienia.

Samo wdrożenie komunikacji elektronicznej może trwać od 2 dni do dwóch miesięcy, oczywiście zależy od wielu parametrów między innymi od ilości wdrażanych komunikatów, czy będą to tylko zamówienia, prognozy produkcji, prognozy dostaw, awiza dostaw czy również stany magazynowe lub faktury. Często firmy decydują się na stopniowe dodawanie do elektronicznej komunikacji kolejnych rodzajów dokumentów.

Setki wdrożeń pokazują, że od chwili uruchomienia komunikacji przez Infinite EDInet, pracownicy klienta poświęcają więcej czasu na budowanie relacji z kontrahentami. A dobre relacje skutkują lepszymi warunkami współpracy. Poza tym eliminowane są błędy związane z niedopowiedzeniami lub zagubionymi dokumentami. W każdej chwili można sięgnąć do historii współpracy bez konieczności przeglądania opasłych segregatorów czy skrzynek pocztowych. – komentuje Jarosław Trzpiel z Infinite IT Solutions

Infinite IT Solutions od 16 lat buduje i umacnia swoją pozycję jako dostawca rozwiązań informatycznych dla biznesu w kraju i za granicą. Odbiorcami oprogramowania są przedsiębiorstwa, reprezentujące różne sektory m.in.: FMCG, motoryzacja, logistyka, DIY, telekomunikacja, leasing i inne. W branży Automotive współpracuje n.in. z takimi firmami jak: Neapco, PZL Sędziszów, integruje producentów z Polski, z największymi producentami samochodów na całym świecie.

Więcej na stronie: http://infinite.pl/index.php/oferta/system-edi.html