Goodman wzmacnia swoją obecność we Włoszech

Goodman, wiodący globalny właściciel, deweloper i zarządca powierzchni magazynowych i logistycznych, planuje rozwój działalności we Włoszech w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony klientów. Częścią planu rozwoju grupy na tym rynku jest powołanie Mario Costy na stanowisko Country Managera.

Goodman zarządza aktywami o wartości 22,6 miliarda euro na całym świecie, w tym ponad 140 nieruchomościami w Europie. Dzięki temu bogatemu doświadczeniu potrafi w optymalny sposób odpowiadać na potrzeby globalnych i lokalnych klientów dotyczące nieruchomości przemysłowych na dynamicznie rozwijającym się rynku włoskim.

“Goodman jest uznanym partnerem dla największych graczy z branż logistycznej, e-commerce i motoryzacyjnej w Europie. Nasi klienci regularnie proszą nas o wsparcie ich rozwoju na rynku włoskim, a dzięki nadchodzącym zmianom będziemy w stanie lepiej spełniać ich potrzeby. Poszukują oni partnera z branży nieruchomości, który pomoże im odnaleźć się w lokalnych uwarunkowaniach, i który zapewni usługi na najwyższym poziomie. Mamy ponad 30 lat doświadczenia w branży nieruchomości komercyjnych, dlatego umiemy przewidywać wyzwania, z którymi mogą się zetknąć nasi klienci i zapewnić lepsze wykorzystanie szans, przed którymi stoją” – mówi Philippe Van der Beken, Dyrektor Zarządzający Goodmana na Europę Kontynentalną.

Goodman chce poszerzyć zakres działalności we Włoszech opierając się o sprawdzony
w dziesięciu innych europejskich krajach model biznesowy. Firma zarządza na kontynencie powierzchnią ponad 5,3 miliona mkw, potwierdzając swoją pozycję solidnego partnera, którego klienci wybierają do realizacji projektów i zarządzania najwyższej jakości powierzchniami magazynowymi – od wielkich centrów dystrybucyjnych począwszy, a skończywszy na zlokalizowanych w miastach obiektach „ostatniej mili”, czyli przeznaczonych do magazynowania i dystrybucji bezpośrednio do klientów końcowych.
Goodman stara się stale uzupełniać swój portfel nieruchomości, nieustannie poszukując nowych działek w kluczowych lokalizacjach, położonych w pobliżu rozwiniętej infrastruktury i w niewielkiej odległości od klientów końcowych.

Firma koncentruje się równocześnie na wysokiej jakości swoich nieruchomości oraz na kompetencjach zespołu. Dlatego też powołała Mario Costę na stanowisko Country Head, powierzając mu zadanie rozwoju biznesu Goodmana we Włoszech. Mario jest uznanym managerem z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości. Wcześniej związany był m.in. z Logicor, Celtic Italy oraz Pirelli Real Estate.
Mario Costa tak komentuje swoje powołanie na stanowisko Country Head na rynek włoski: „Jestem dumny i podekscytowany tym nowym wyzwaniem. Goodman jest wiodącym graczem w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami logistycznymi, a włoski rynek przechodzi obecnie przez fazę transformacji i dynamicznego rozwoju. Jestem przekonany, że będziemy potrafili zapewnić naszym klientom rozwiązania, których potrzebują, jednocześnie tworząc atrakcyjne możliwości inwestycyjne dla naszych partnerów kapitałowych”.

Dodatkowe informacje:

 

NBS Communications

Ewelina Stępnik

T +48 22 826 74 18
M +48 510 892 624
estepnik@nbs.com.pl

Goodman

Tomasz Arent
Marketing Manager CEE
T +48 22 222 21 20
M +48 785 085 585
Tomasz.Arent@goodman.com

Goodman – informacje o Grupie
Goodman jest zintegrowaną grupą, działającą jako właściciel, deweloper i zarządzający powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie Kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej, Brazylii oraz regionie Azji Pacyficznej. Grupa inwestuje w nieruchomości przemysłowe, powierzchnie magazynowe i centra dystrybucyjne.

Grupa oferuje również szeroki portfel funduszy nieruchomości, w tym flagowy europejski fundusz – Goodman European Partnership (GEP), (wcześniej Goodman European Logistics Fund). Poprzez rozważne podejście do inwestycji, wysokiej jakości aktywa i aktywne zarządzanie nieruchomościami, Fundusz zapewnia inwestorom stabilne zwroty z inwestycji w aktywa logistyczne.

Aktywa, którymi zarządza Grupa, to ok. 22,6 mld euro i 370 nieruchomości. Goodman jest największą Grupą z sektora nieruchomości komercyjnych notowaną na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jedną z największych na świecie zarządzających specjalistycznymi funduszami. Znajomość rynku i doświadczenie lokalnych pracowników zapewniają atrakcyjne możliwości inwestycyjne oraz rozwój nieruchomości na poziomie spełniającym indywidualne potrzeby klientów.

Goodman to ponad 1 100 pracowników w 32 biurach w 16 krajach. Tak zbudowany zespół pozwala firmie świadczyć globalne usługi dla klientów, których firmy rozwijają się i prowadzą ekspansję międzynarodową. W Europie Goodman jest obecny w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Czechach, Szwecji, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i Słowacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej działalności w Polsce, zapraszamy na
www.goodman.com/pl