Syrena Sport na AutoEvent 2013

Podczas tegorocznego AutoEventu w Zawierciu będzie okazja do zapoznania się z wizualizacją nowej Syreny Sport, inicjatywy której pomysłodawcą jest student III-go roku Wydziału Mechanicznego, Politechniki Wrocławskiej.

Rafała Czubaj to również projektant, konstruktor, pracował przy projekcie New Warsaw. – W planach mamy uruchomienie krótkiej produkcji seryjnej – do 100 samochodów na rok. Obecnie rozpatrujemy trzy możliwości jeżeli chodzi o jednostki napędowe. Ponadto, w obszarze pozostałych podzespołów chcemy nawiązać współpracę z firmami zajmującymi się produkcją części i komponentów, głównie z Polski – mówi Rafał Czubaj.

Przed zespołem Syreny Sport jeszcze długa droga. Czeka ich wyprodukowanie prototypu, przeprowadzenie testów, procesu homologacji co zajmuje i czas jak i pieniądze, których w tym przypadku nigdy nie za dużo. – Myślę, że pod koniec roku 2014 prototyp będzie już na kołach, chociaż dużo zależy od zaangażowania sponsorów – prognozuje Rafał Czubaj.

Przez cały czas trwania AutoEventu będzie możliwość rozmowy z inicjatorem przedsięwzięcia, poznania danych technicznych, planów rozwojowych oraz obejrzenia wizualizacji w technice 3D.

Syrena Sport to samochód owiany legendą, prezentujący najbardziej nowoczesny, elegancki i sportowy produkt z branży motoryzacyjnej powstały za tzw. „Żelazną Kurtyną”. W Kanadzie zwana „Polską Corvett’ą”, we Włoszech „najpiękniejszym autem zza Żelaznej Kurtyny”. Ten model Syreny to legenda, która do dziś zadziwia i powala swoim nowoczesnym, odważnym i śmiałym designem jak na lata 60. Ponad 50 lat temu auto to wyprzedzało swoją epokę i być może dlatego nigdy nie weszło do produkcji.
Dziś po ponad 50 latach, w myśl założeń auto to ma nie odbiegać wyposażeniem i osiągami od sportowych aut coupe klasy premium. Swoim designem z kolei ma nawiązywać do poprzedniczki.
Nadwozie będzie wykonane ręcznie z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych, minimalistyczne i ergonomiczne wnętrze wykończone najwyższej jakości materiałami. Podwozie i cała konstrukcja auta będzie wykonana według własnego projektu co sprawi, że auto będzie niepowtarzalne. Sercem nowej Syreny Sport będzie silnik V6 o pojemności 3700cm3 i mocy 331KM, co przy masie poniżej 1000kg pozwoli uzyskać wspaniałe osiągi, takie jak przyśpieszenie do 100km/h na poziomie 5 sekund oraz prędkość maksymalną, elektronicznie ograniczoną do 250km/h.