Porozumienie partnerskie z Platformą PolandTurkey.com

Do grona partnerów Polskiej Izby Motoryzacyjnej dołączyła platforma handlowa PolandTurkey.com. Współpraca otwiera nowe możliwości członkom zrzeszonym w PIM i stwarza szansę zaistnienia na tureckim rynku polskim producentom, dystrybutorom, eksporterom.
Platforma PolandTurkey.com powstała w 2009 roku. Bazując na sześcioletnim doświadczeniu stworzyliśmy portal, który dostarcza nie tylko wiedzy o możliwościach jakie stwarza rynek turecki, ale zaawansowane narzędzie ułatwiające znalezienie potencjalnego partnera w określonej branży.

Oferujemy między innymi wsparcie w poszukiwaniu partnera biznesowego, minimalizację barier potencjalnej współpracy oraz redukcję ryzyka, związanego z wejściem na nowy rynek. Członkom Polskiej Izby Motoryzacji pomożemy zorganizować spotkania z potencjalnymi kontrahentami, wyjazdy na targi branżowe, wizyty studyjne czy misje handlowe.
Do grona partnerów platformy PolandTurkey.com należą Izby Gospodarcze i Handlowe ze Stambułu, Ankary, Izmiru, Bursy i Koceli oraz inne centra przemysłowe w Turcji.
Cel ten realizujemy także poprzez przyznawanie przedsiębiorcom, we współpracy z Polsko-Turecką Izbą Gospodarczą, certyfikatu „Safe Trade Certificate”, który pozwala, już na pierwszym etapie wchodzenia na nowy rynek, selekcjonować potencjalnych partnerów biznesowych.

Doświadczenie eksportowe, wysokie normy jakości produkcji, chęć współpracy z podwykonawcami, duży popyt na rynku na samochody dostawcze i osobowe, rozwinięta infrastruktura, parki technologiczne, dostęp do nowych technologii i rządowe wsparcie, to tylko niektóre przesłanki, które mogą sprawić, że turecki rynek może być interesujący dla polskich firm skupionych w Polskiej Izbie Motoryzacji. Co ważne nawiązanie relacji handlowych z Turcją, otwiera dostęp do kolejnych rynków – Azji, Afryki i Zakaukazia.
Turecki rynek motoryzacji w liczbach
Produkcja sektora przekracza milion sztuk, jej wartość oceniana jest na około 20 miliardów dolarów. Jednak zdolność produkcyjna – niemal dwukrotnie większa.
Turcja stwarza polskim firmom duże możliwości rozwoju, gdyż zajmuje 7 miejsce w Europie i 17 miejsce na świecie pod względem wielkości produkcji pojazdów motoryzacyjnych i pierwsze miejsce w Europie biorąc pod uwagę produkcję lekkich pojazdów samochodowych

Jedną z pierwszych inicjatyw portalu PolandTurkey.com i Polskiej Izby Motoryzacji będzie zorganizowanie misji firm tureckich podczas 12 Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego organizowanej przez PIM, która odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2016 roku.
Wydarzenie uzyskało wsparcie Ambasady Tureckiej w Polsce oraz radcy handlowego Turcji w RP.