Nowosolska Gedia stawia nową halę

Największy pracodawca w powiecie nowosolskim ma być… jeszcze większy! Rozpoczęła się kolejna rozbudowa zakładu Gedii.

– Rozwijamy się, bo… nie mamy innego wyjścia – żartuje dyrektor nowosolskiego zakładu Gedia Poland, Ryszard Gongor. Na placu, który zajmował niegdyś prywatny serwis samochodowy, rozpoczęły się roboty, związane z rozbudową przylegającego zakładu oraz instalacją kolejnych nowoczesnych technologii.

Przypomnijmy: sąsiadujący z Gedią zakład Opony Ekspress, porozumiał się jakiś czas temu z największym nowosolskim pracodawcą i zgodził się przenieść swoją siedzibę do strefy ekonomicznej. W zamian za „uwolnienie” gruntu przylegającego bezpośrednio do Gedii, ta sfinansowała serwisowi samochodowemu wybudowanie nowego zakładu, i to niedaleko starej lokalizacji (działa już od ubiegłego roku)

Po pracach rozbiórkowych przy ul. Staszica, przyszedł w końcu czas na prace budowlane. Na plac wjechały koparki, wkrótce rozpocznie się już budowa kolejnej hali. – Wszystko, wraz z pracami wykończeniowymi, planujemy mieć gotowe do początku września tego roku, choć sama technologia pojawi się u nas w okolicach czerwca – opowiadał nam w piątek R. Gongor..

Więcej o nowym zakładzie Gedii można przeczytać na www.plus.gazetalubuska.pl