Szyby Pilkington w samochodzie Bonda, Jamesa Bonda

W  październiku będzie miał premierę 24. z serii filmów o Jamesie Bondzie „Widmo” (ang. Spectre). Tym razem tytułowy bohater  (w tej roli po raz kolejny Daniel Craig) będzie jeździł m.in. Range Roverem Sport SVR. Szyba przednia i wszystkie boczne szyby do tego modelu są  produkowane w polskich fabrykach Pilkington, w Sandomierzu i Chmielowie k. Tarnobrzega.

Oprócz seryjnej produkcji szyb dla najnowszego modelu  Range Rover Sport, przygotowaliśmy w Sandomierzu  specjalny wariant szyb bocznych, zgodny w wymogami  produkcji  filmu – pracy kamery. W grudniu 2014  zespół  Jaguar Land Rover SVO (Special Vehicles Operations) skontaktował się z nami odnośnie możliwości wyprodukowania specjalnych  szyb bocznych laminowanych dla nowego Range Rover Sport (L494).

Zadanie było o tyle specyficzne, że do tej pory nie produkowaliśmy dla Range Rovera szyb w konstrukcji wymaganej do zdjęć na planie filmowym. Podstawową funkcją i jednocześnie najważniejszym wymogiem Land Rovera miała być wyjątkowa transparentność (przejrzystość) w celu uzyskania jak najlepszej jakości zdjęć filmowych. Zwykle cały proces trwa 12 tygodni od zamówienia, jednak w związku z tym, że było to bardzo pilne udało się przygotować szyby w ciągu zaledwie 3 tygodni.

Pozostaje nam tylko na premierze filmu wypatrywać scen pościgu z Range Roverem i  szybami Pilkington.

Firma Pilkington produkuje w Polsce szyby samochodowe w dwóch fabrykach, w Sandomierzu i w Chmielowie k. Tarnobrzega. Wkrótce uruchamiamy kolejną fabrykę.   Produkujemy szyby na pierwszy montaż (OEM) dla wszystkich znaczących producentów samochodów.  Szyby Pilkington dostarczane przez nas na rynek części zamiennych  mają status oryginalnych części zamiennych, klasa „Q” wg. GVO i spełniają wszystkie polskie wymogi prawne.

Range Rover Sport SVR

Land Rover wyprodukował od 2005 roku ponad 500.000 sztuk Range Rovera Sport – kategorię samochodów SUV o sportowym zacięciu.

Osiągi wersji SVR Range Rover Sport SVR,  550‑konnego zespołu napędowego  będą jeszcze lepsze niż w przypadku Range Rovera Sport, cieszącego się renomą najszybszego, najzwrotniejszego i najbardziej dynamicznego Land Rovera w historii.

Range Rover Sport SVR jest dziełem zespołu Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover. Oznaczenie SVR będzie w przyszłości umieszczany na wszystkich modelach, które będą cechowały się wyczynowymi wręcz osiągami. Wersje specjalne będą produkowane równolegle z dotychczasowymi modelami i sprzedawane w autoryzowanej sieci dilerskiej Land Rover.

Więcej informacji na www.markoweszyby.pl