Nowy cykl specjalistycznych warsztatów – „Optymalizacja procesu zakupu i zarzadzania flotą pojazdów do zastosowań specjalnych”

Nowoczesny i sprawny dział transportu to firma/organizacja dobrze zarządzana przez odpowiednio dobraną i wykwalifikowaną kadrę. Ale to nie wszystko. Bardzo ważnym elementem jest także znajomość aktualnych przepisów oraz aspekty związane z codzienną eksploatacją wpływające na ekonomię, ekologię i trwałość. Jako niezależny podmiot i nowa marka w transporcie chcemy proponować jak najlepsze rozwiązania na rynku, ale także być częścią Państwa sukcesu. Wiarygodność i Państwa zaufanie chcemy budować przez profesjonalizm i zespół najlepszych trenerów na rynku.

Proces optymalizacji zostanie także w częściach opisany w miesięczniku e – Route (www.e-route.pl). Pierwsza część pod tytule „Zakupowy zawrót głowy – cz.1” ukazała się w wydaniu 09/2014 i stanowi wprowadzenie do cyklu proponowanych warsztatów.

Warsztaty powstały, aby pokazać jak odpowiedni zasób wiedzy pozwala wpływać na proces optymalizacji zakupu i zarządzania flotą pojazdów w transporcie, szczególnie transporcie specjalistycznym. Sprowadza się to do wielu aspektów, a szczególnie optymalizacji kosztów, zarówno zakupu jak i późniejszych kwestii związanych z ich codzienną eksploatacją. Podczas warsztatów dowiesz się:

1. Jak przygotować zapytanie ofertowe przy zakupie pojazdu ciężarowego?

– pytanie otwarte czy zamknięte

– źródło informacji

2. Jakie elementy powinien zawierać kontrakt zakupowy?

– czy cena, specyfikacja i termin dostawy to wszystko co nas interesuje

3. Jak przeprowadzić poprawnie analizę potrzeb firmy transportowej?

– najlepiej jest mieć pojazdy na każdą ewentualność – tylko co zrobić jak nie można mieć wszystkiego

4. Jaka poprawnie przeprowadzić proces wyboru pojazdów?

– co określa dobór parametrów pojazdu

5. Jak zmieniły się przepisy i wymagania techniczne związane z dopuszczeniem do ruchu pojazdów?

– homologacja europejska i nowe dopuszczenia jednostkowe

6. Jakie aspekty kreują politykę flotową?

– unifikacja – zalety i wady

7. Jakie aspekty wpływają na poprawną eksploatację pojazdów?

– kierowca czy cechy pojazdu – co określa nam bezawaryjność, dostępność i koszty w dziale transportu

8. Jak zbudować dobrze działający zespół?

– motywacja i działanie w zespole

Warsztaty skierowane są do: osób zarządzających bazami transportowymi, ośrodkami transportu publicznego, firmami transportowymi, managerów/kierowników departamentów technicznych, osób odpowiedzialnych za utrzymanie flot z branż: energetycznej, gazowniczej, komunalnej, mundurowej, transportu specjalnego oraz doradców techniczno – handlowych w punktach sprzedaży pojazdów użytkowych.