Crido Taxand uruchamia nowe kanały informacyjne

Crido Taxand uruchamia nowe kanały informacyjne – podatkiwbiznesie.pl oraz cfc.taxand.pl

Uszczelnianie systemu podatkowego stanowi obecnie podstawowy cel działań administracji podatkowej. Kolejne lata przynoszą zmiany, których efekty każdy odczuwa na własnej kieszeni. Aby pomóc firmom i przedsiębiorcom zrozumieć konsekwencje tych działań dla ich biznesu, uruchomiliśmy dwa specjalne kanały informacyjno-blogowe: podatkiwbiznesie.pl oraz cfc.taxand.pl – mówi Roman Namysłowski, partner w  Crido Taxand.

Na blogu podatkiwbiznesie.pl znajdują się informacje o najnowszych zmianach w przepisach i nowych interpretacjach podatkowych istotnych dla firm, wraz ze wskazaniem na ich praktyczne znaczenie dla biznesu. Eksperci Crido Taxand będą też komentować nowe trendy i kierunki rozwoju otoczenia podatkowego w Polsce i na świecie oraz ich wpływ na działalność gospodarczą – bieżącą i przyszłą.

Na cfc.taxand.pl znajdują się zarówno wyjaśnienie podstawowych pojęć dot. CFC, wyciągi z ustaw, jak i bieżące informacje z Polski i ze świata, ułatwiające ich interpretację. Na stronie znajduje się też autorski labirynt CFC, który w zależności od tego, w jakim kraju znajduje się spółka, prowadzi do miejsca, gdzie należy opodatkować przychody z CFC – w Polsce lub za  granicą

Mamy nadzieję, że dzięki szybkości dostarczanych informacji z Polski i ze świata, ich trafnemu wyborowi oraz ich analizie pod kątem wpływu na rzeczywistą działalność gospodarczą, będziemy mogli pomóc firmom i przedsiębiorcom w podejmowaniu optymalnych decyzji biznesowych” – dodaje Roman Namysłowski, partner w Crido Taxand.