Spółki Hicron i Data Interchange nawiązały współpracę biznesową, której celem jest możliwość oferowania zintegrowanych wdrożeń SAP ERP i rozwiązań EDI. W wyniku tej kooperacji klienci obu firm mogą liczyć na komplementarność oferowanych usług, a tym samym – na lepsze pokrycie ich potrzeb i krótszy czas implementacji.
Wraz z równoległym rozwojem licznych technologii jednym z kluczowych aspektów stała się możliwość ich integracji, wymiany danych i skutecznego zarządzania jednocześnie wieloma platformami. Ta potrzeba pociąga za sobą istotną zmianę filozofii biznesowej. Dostawcy usług i narzędzi często zamiast ze sobą konkurować, nawiązują współpracę handlową i tym samym są w stanie zaoferować klientom wspólne, komplementarne rozwiązanie, bardziej skuteczną współpracę, a często – niższą cenę.
Integracja = współpraca
W czerwcu bieżącego roku decyzję o nawiązaniu współpracy biznesowej podjęły spółki Hicron (integrator i dostawca m. in. systemów SAP ERP czy Enterprise Web) oraz Data Interchange (wiodący producent rozwiązań w zakresie integracji rozwiązań B2B i elektronicznej wymiany danych: EDI). Umowa partnerska zakłada wspólne realizowanie wdrożeń w oparciu o zintegrowane produkty oferowane przez obie spółki, bez konieczności angażowania stron trzecich. Portfolio obejmuje pełen cykl życia projektu, od koncepcji biznesowej poprzez audyt, wdrożenie i integrację aż po utrzymanie istniejącego środowiska IT w ramach wspólnego centrum kompetencyjnego.
Współpraca z Data Interchange to ważny kierunek w uzupełnieniu kompetencji Hicron o istotny komponent, jakim jest EDI. Możliwość integracji wspólnie ze sprawdzonym i profesjonalnym partnerem biznesowym daje nam szansę zaoferowania nie tylko konkurencyjnego spectrum działalności, ale też czasu i kosztu wdrożenia. Dla Hicron, wdrażającego na co dzień m. in. rozwiązania SAP ERP, możliwość połączenia ich z EDI jest dużym krokiem naprzód – mówi Adam Warszewski, Associated Partner w Hicron.
Trudno dziś mówić o budowaniu przewagi konkurencyjnej bez oparcia tego procesu o solidne technologiczne fundamenty. Może się zdarzyć, że jeden partner, któremu powierzymy informatyzację kolejnych obszarów funkcjonowania biznesu, a specjalizujący się w danym segmencie rynku, nie jest w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb klienta. Dlatego warto zwrócić w procesie wyboru uwagę nie tylko na kompetencje danej firmy, ale także na jej partnerów, dzięki którym portfolio usług jest szersze i bardziej elastyczne: konsorcjum firm jest w stanie zaoferować usługi szyte na miarę.
Potrzeby klienta spełnione w 120%
Z tego założenia wyszły spółki Hicron i Data Interchange oferując w pełni zintegrowane wdrożenie rozwiązań SAP ERP i EDI. Integracja przełoży się na sprawniejsze wdrożenie, krótszy proces obsługi oraz utrzymanie rozwiązań klientów. Instalacja EDI bezpośrednio w systemie SAP ERP zwiększy efektywność łańcucha dostaw, poprawi dokładność danych i zmniejszy ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów. W prostej linii doprowadzi to do zoptymalizowania kluczowych procesów biznesowych generujących oszczędności czasu i pieniędzy.
Szukaliśmy partnera biznesowego, z którym wspólnie moglibyśmy oferować kompleksową usługę dostosowaną do potrzeb sektora automotive, ponieważ każda firma ma inne potrzeby i problemy, a naszym zadaniem jest wyeliminowanie zbędnych czynności i pomóc spełnić cele biznesowe klienta. Myślę, że największą obustronną korzyścią jest zdobycie nowych możliwości rynkowych i odpowiedź na zapotrzebowanie klienta – mówi Alessandro Poma, Head of South and East Europe Sales w Data Interchange.
Długoterminowa współpraca zakłada oferowanie innowacyjnych i elastycznych rozwiązań dopasowanych do wymagań klientów poprzez poszerzenie portfolio obu firm. To możliwość planowania wsparcia klienta w oparciu o skuteczne i sprawdzone na rynku narzędzia, które odpowiedzą na wymagania biznesu; zarówno obecne jak i przyszłe.