Nissan Leaf pobił nietypowy rekord Guinnessa

Nissan Leaf pobił nietypowy rekord Guinnessa polegający na najszybszym pokonaniu wzgórza Goodwood poruszając się do tyłu.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy juz o zamiarze najszybszego pokonania wzgórza Goodwood na biegu wstecznym i teraz z przyjemnością możemy ogłosić, że cel ten został osiągnięty.

Kierowca wyczynowy, Terry Grant, który usiadł za kółkiem Nissana Leaf początkowo przejechał dystans 1,6 km w ciągu 2 minut i 3 sekund, ale dwa dni później pobił ten rekord o 26 sekund. Czas jaki uzyskał to: 1 minuta i 37,02 sekundy. Średnia prędkość tego elektrycznego samochodu w czasie pokonywania trasy wyniosła 88,5 km/h.

Samochód dzięki wyłączeniu elektronicznego ogranicznika prędkości mógł poruszać się do tyłu z taką samą prędkością jak do przodu. Mimo to, zadanie nie było łatwe, gdyż trasa była pełna wzniesień, zakrętów i przeszkód.

Terry Grant jest zadowolony zarówno ze swojego osiągnięcia jak i z samochodu, który prowadził. Jedyne na co się skarży to niewielki ból szyi powstały na skutek oglądania przez ramię.