AutoEvent 2015 z roku na rok bije rekordy popularności!

 „Największa w Polsce, najbardziej merytoryczna, z efektami biznesowymi, po prostu warto i trzeba tutaj być” – takie określenia padały ze strony uczestników konferencji AutoEvent 2015, zorganizowanej przez Polską Izbę Motoryzacji, która odbyła się już po raz XI w dniach 23-25 czerwca w Zawierciu.

W tym roku gościliśmy m.in. takie firmy jak General Motors, Volkswagen Hungary, Volkswagen Poznań, FCA Poland S.A., Mitsubishi Electric, 3M, DB Schenker, CAT Logistics, itp.Konferencja AutoEvent dedykowana przemysłowi motoryzacyjnemu z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie ze strony uczestników zarówno spośród firm polskich jak i z zagranicy. Prawie 300 osób, ponad 300 rozmów kooperacyjnych B2B, część konferencyjna, seminaria tematyczne, rozstrzygnięcie plebiscytów „Inwestycja Roku”, „Menedżer Roku”, DEKRA AWARDS, dwa wieczory integracyjne oraz moc atrakcji dodatkowych przez trzy dni to części składowe AutoEvent’u 2015.

Plebiscyty 2015
Przypomnijmy, że podczas uroczystej Gali (środa, 24 czerwca) miało miejsce rozstrzygnięcie plebiscytów „Menedżer Roku”, „Inwestycja Roku” oraz „DEKRA AWARDS”.

Nagrodę „Menedżer Roku 2015”, za perfekcyjne zarządzanie zdywersyfikowanymi usługami i ich wysoką jakość potwierdzaną przez partnerów biznesowych przyznano Panu Przemysławowi Pendrowskiemu, Dyrektorowi Operacyjnemu i Członkowi Zarządu firmy VOITH Industrial Services Sp. z o.o.

Natomiast nagroda w kategorii „Inwestycja Roku 2015” została przyznana Firmie POLARIS POLAND Sp. z o.o. za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji pojazdów terenowych w Opolu.

Podczas Gali rozstrzygnięto plebiscyt DEKRA AWARD 2015. Nagrody wręczane były w kategorii za innowacyjność w przemyśle motoryzacyjnym.

 

Nagrody trafiły do takich firm jak:

AC Spółka Akcyjna
Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o.
Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

Polska Izba Motoryzacji uhonorowała również wyróżnieniami za osobiste zaangażowanie w rozwój i działania na rzecz branży motoryzacyjnej w Polsce dwie Panie, które wspierają branżę od lat, systematycznie i z pełnym oddaniem mimo przeciwności losu. Wyróżnienia trafiły do Pani Minister Grażyny Henclewskiej z Ministerstwa Gospodarki oraz Pani Anny Polak-Kocińskiej, Członka Zarządu Polskiej Agencji Informacji i inwestycji Zagranicznych.

 

W tym roku o oprawę artystyczną zadbała Grupa Artystyczna Siedem Kotów ze spektaklem „Szpilki – musical z piosenkami lat 50-tych i 60-tych”.

Jak co roku zaczęliśmy małą rozgrzewką, czy też jak kto woli „przystawką” czyli tzw. wieczorem kowbojskim we wtorek 23 czerwca.

Podziękowania
Polska Izba Motoryzacji, organizator konferencji AutoEvent 2015 składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tego trzydniowego spotkania. Dziękujemy za słowa uznania oraz za to, że mogliśmy spędzić ten wyjątkowy czas razem. Dziękujemy za wkład merytoryczny wniesiony w wydarzenie, za chęć do rozmów kooperacyjnych B2B, za humor jaki ze sobą przywieźliście oraz za dobre słowo co ma dla nas nieocenione znaczenie.
Dziękujemy również sponsorom konferencji, dzięki którym AutoEvent się odbył, czyli:

•    Firmie Exact Systems – Partnerowi Generalnemu
•    Firmie Mitsubishi Electric – Partnerowi Branżowemu
•    Sponsorom bankietu: 3M Poland, Edison oraz Grupie DEKRA
•    Partnerom Merytorycznym: Innoco i Automotive Silesia
•    Partnerom Logistycznym: Firmie CAT LC Polska oraz DB Schenker
•    Bankowi Zachodniemu WBK – Partnerowi Finansowemu
•    Prezydentowi Miasta Zawiercia, Panu Witoldowi Grimowi – Patronowi Honorowego konferencji.

Za zaangażowanie dziękujemy również Panu Krzysztofowi Matyjaszczykowi, Prezydentowi Miasta Częstochowy oraz przedstawicielom Regionalnego Funduszu Gospodarczego i Operatorowi Agencji Rozwoju Przemysłu – naszym Partnerom Inwestycyjnym.

_____________________________________________________________________
AutoEvent 2015 to:
– XI edycja organizowanej cyklicznie od 2005 roku konferencji
– organizator: Polska Izba Motoryzacji
– prawie 300 uczestników
– ponad 300 rozmów kooperacyjnych B2B
– część konferencyjna
– seminaria tematyczne
– rozstrzygnięcie plebiscytów „Inwestycja Roku”, „Menedżer Roku”, DEKRA AWARDS
– dwa wieczory integracyjne
– moc atrakcji dodatkowych
______________________________________________________________________
Tematy wiodące konferencji:
– Rola eksportu w rozwoju gospodarczym – ze szczególnym uwzględnieniem sektora motoryzacyjnego
– Wpływ polskiego eksportu części na produkcję sektora motoryzacyjnego w krajach europejskich.
– Przepisy prawne i podatkowe oraz ich wpływ na nowe inwestycje
– Innowacyjne rozwiązania napędowe i automatyki dla przemysłu motoryzacyjnego. Automatyzacja produkcji oraz systemy automatyzacji.
– Innowacje, dlaczego ciągle się ich boimy? – Sektorowy program badań naukowych i prac rozwojowych „INNOMOTO” dla branży motoryzacyjnej.
– Wymagania producentów samochodów w stosunku do dostawców (jakość, logistyka, innowacyjność).
– Szkolnictwo zawodowe – wyzwania
•    Czy klasy patronackie są dobrym rozwiązaniem?
•    Jak należy prowadzić praktyki zawodowe?
•    Jak powinny postępować małe firmy, których nie stać na klasy patronackie?