Fabryka Przyszłości – W drodze do Przemysłu 4.0

Już w październiku, na dwa dni, stolica Dolnego Śląska stanie się polskim centrum nauki i technologii, by przybliżyć ideę czwartej rewolucji przemysłowej.

W Polsce wciąż jeszcze istotnym elementem przewagi konkurencyjnej są niższe koszty pracy, dzięki czemu zachodnie firmy uruchamiają tu nowe zakłady produkcyjne. Dziś wiemy jednak, że taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Utrzymanie konkurencyjności to temat, nad którym powinniśmy pracować już dziś, tak jak dzieje się to od kilku lat w państwach Europy Zachodniej.

Celem konferencji jest propagowanie wiedzy o istniejących i tworzonych technologiach, które będą realizowały koncepcje Przemysłu 4.0. Zaprezentujemy wszystkim Uczestnikom przykłady projektów zrealizowanych w myśl Fabryki Przyszłości.

Współpraca czterech wiodących dostawców automatyki może zainspirować inne firmy o podobnym profilu działalności do włączenia się w nurt prac nad zarówno transferem wiedzy dotyczącej budowy nowoczesnych procesów produkcyjnych jak i rozwojem własnych innowacyjnych pomysłów. Sprzyjać temu niewątpliwie może bliskość geograficzna. Stąd niedaleko jest już do powstania klastra, który jest nowym sposobem myślenia o kreowaniu konkurencyjności międzynarodowej gospodarki. Motorem jego rozwoju jest rozbudowa partnerstwa publiczno-prywatnego, synergia efektów współpracy, działanie z władzami lokalnymi oraz przyjazna rywalizacja przedsiębiorstw multiplikująca efektywność działań.

Honorowy Patronat nad konferencją objął Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, a Partnerem Instytucjonalnym została Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Polska Izba Motoryzacji.

Zgłaszając się na konferencję, będziecie Państwo mieli możliwość wyboru jednej ze ścieżek tematycznych – związaną z elastyczną produkcją oraz współpracą robotów z ludźmi lub z efektywną transmisją danych w systemach zdecentralizowanych.

Prelegentami konferencji będą m.in.: dr inż. Jarosław Panasiuk z Wojskowej Akademii Technicznej, prof. Leon Urbas z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, Radosław Ciechański z KPMG, Bartłomiej Andrusiewicz i Michał Wiśniewski z REC GLOBAL oraz Konrad Napieralski z CISCO.

Wrocław 21-22.10.2015
Szczegółowy program na stronie wydarzenia
www.przemysl40.pl