Z Niepołomic wyjeżdżają ciężarówki MAN Euro 6

Kilka dni temu, z linii produkcyjnej fabryki pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach zjechał pierwszy, nowy pojazd ciężarowy MAN TGX 18.480 4×2 BLS Euro 6.
Pojazdy MAN serii TG w silnikami spełniające normę emisji spalin Euro 6 zawierają wiele nowych rozwiązań technicznych min. nowy silnik, zoptymalizowany układ napędowy, nowy zintegrowany układ wydechowy, sterowany układ wtrysku Adblue, mają lepszą aerodynamikę oraz nową stylistykę,

Wprowadzeniu nowego produktu na linię montażową w zakładzie towarzyszyły spore inwestycje. Łączny budżet przeznaczony na dopasowanie linii produkcyjnych i podmontaży do uruchomienia tego projektu to 0,5 mln euro. Zmiany w procesie montażowym wymagały odpowiedniego przeszkolenia personelu. Cykl szkoleń dla pracowników uwzględniał strategiczne obszary montażowe projektu. W zakładzie produkcyjnym w Monachium zostało przeszkolonych około 40 pracowników niepołomickiej fabryki.

– Nowe pojazdy na linii montażowej w Niepołomicach to zakończenie pierwszej części projektu EURO 6 w tym zakładzie, który trwa od jesieni 2011 roku i obecnie jest najważniejszym projektem w koncernie. Utrzymanie jakości nowych produktów na takim samym, a nawet lepszym poziomie to cele stawiane naszej fabryce, mówi szef MAN Trucks, Alexander Susanek.

Otwarta w październiku 2007 r. fabryka w Niepołomicach na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Powstające tu pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

źródło: MAN

wnp.pl