Work Service sprzedaje Exact System menedżerom

Work Service podpisał ramowe warunki transakcji sprzedaży wszystkich swoich 69 proc. udziałów w Grupie Exact Systems. Nowymi kupującymi będą menadżerowie obecnie zarządzający firmą – Paweł Gos i Lesław Walaszczyk. Wcześniejsza przedwstępna umowa sprzedaży wygasła z powodu niespełnienia warunków.

Paweł Gos i Lesław Walaszczyk to obecnie akcjonariusze mniejszościowi, mający 24 proc. udziałów w Exact Systems.

W trakcje negocjacji związanych ze sprzedażą udziałów w Grupie Exact Systems, Work Service otrzymał atrakcyjną ofertę zakupu udziałów od osób zarządzających spółką. Paweł Gos i Lesław Walaszczyk połączyli siły z CVI i zaoferowali zakup wszystkich udziałów w Exact Systems należących do Work Service.

– Biorąc pod uwagę wygaśnięcie wcześniejszej przedwstępnej umowy sprzedaży, a następnie owocne wyniki negocjacji, zarząd Work Service zdecydował się na przeprowadzenie transakcji sprzedaży udziałów Exact Systems w ramach wykupu menadżerskiego. Z naszej perspektywy jest to rozwiązanie korzystne, bo zapewnia nam zarówno większe wpływy z transakcji, jak i wcześniejsze uregulowanie części należności – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Cena nabycia akcji posiadanych przez Work Service wyniesie 162,6 miliony złotych, spośród których płatność 13 milionów złotych zostanie odroczona do 9 miesięcy po zamknięciu transakcji. Co więcej, przed zamknięciem transakcji, a więc w czerwcu br., Work Service otrzyma pierwszą znaczącą część (ok. 50 proc.) międzygrupowych należności. Pozostała część należności zostanie uregulowana w procesie zamknięcia transakcji. Jednocześnie Work Service prowadzi negocjacje z kupującymi dotyczące nowej emisji obligacji o wartości 20 mln zł.

– Jako założyciele, mniejszościowi akcjonariusze i osoby od lat zarządzające Exact Systems jesteśmy przekonani, że firma ma mocne i solidne fundamenty zarówno do rozwoju organicznego jak i poprzez przejęcia w sektorze automotive. Mając szansę na wzięcie spraw w swoje ręce i dokonanie zmiany własnościowej, z optymizmem patrzymy na możliwości jakie się przed nami otwierają. Uważamy, że nasza propozycja jest korzystna dla wszystkich stron i jesteśmy zdecydowani zakończyć transakcję tak szybko, jak to tylko możliwe. Chcemy się w pełni zaangażować i związać z naszą firmą na następne lata, aby kontynuować jej historię sukcesu – mówi Paweł Gos, Prezes Zarządu Exact Systems.

Exact Systems to wiodący dostawca usług w sektorze kontroli jakości dla firm operujących w sektorze motoryzacyjnym. Grupa jest obecna w 11 krajach w Europie oraz w Chinach, a od 2007 roku jej większościowym akcjonariuszem jest Grupa Work Service, która w tamtym czasie nabyła 68% udziałów za cenę 9,52 milionów złotych.

Źródło:www.pulshr.pl