Więcej projektów Faurecia i Sitech

Pod koniec maja Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej, przedłożony przez Ministra Gospodarki. Do LSSE zostanie włączone ponad 156 ha, w efekcie powierzchnia wyniesie 1212 ha. Dzieś wiadomo już, że w strefie zainwestują m.in. podmioty z branży automotive.

W Legnickim Polu firma Faurecia Legnica sp. z o.o. zrealizuje nową inwestycję polegającą na zainstalowaniu nowych linii produkcyjnych do wytwarzania elementów siedzeń samochodowych, wykorzystywanych w samochodach klasy premium takich marek jak BMW czy Audi. Przedsięwzięcie to ma się przyczynić do powstania 175 nowych miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych w wysokości 24,6 mln zł. Utrzymanych zostanie 166 etatów.

Sitech sp. z o.o. wdroży w Głogowie nowoczesne rozwiązania technologiczne do produkcji ulepszonych stelaży siedzisk samochodowych. Inwestycja powinna zapewnić co najmniej 32 nowe miejsca pracy, przy poniesionych nakładach inwestycyjnych na poziomie 20,1 mln zł. Utrzymanych zostanie 67 etatów.

źródlo: LSSE

AUTOR:  WNP.PL (AG)