Więcej Fiata/Chryslera w Chinach

Fiat Group Automobiles S.p.A., Chrysler Group International LLC i Guangzhou Automobile Group Co., Ltd. (GAC Group) podpisały umowę ramową, dotyczącą rozszerzenia współpracy w zakresie produkcji i sprzedaży samochodów w Chinach.
Umowa została podpisana w siedzibie Chryslera w Auburn Hills, Michigan, USA przez Zeng Qinghong dyrektora generalnego Grupy GAC i przez Mike’a Manleya, dyrektora operacyjnego oddziału Azja i Pacyfik (APAC), Fiat S.p.A., prezesa oraz dyrektora generalnego marki Jeep, Chrysler Group LLC.

Zgodnie z umową ramową, spółka joint venture zawarta pomiędzy GAC, Fiat i Chrysler Group International, która obecnie produkuje Fiata Viaggio i zajmuje się dystrybucją w Chinach takich modeli, jak Fiat 500, Freemont i Bravo, rozszerzy swoją działalność, tak aby w następnych latach możliwe było wprowadzenie innych modeli z gamy Fiat na rynek chiński. Po Fiacie, następną marką, której wprowadzenie przewiduje spółka joint venture GAC-Fiat jest marka Jeep z Chrysler Group (produkcja w Chinach tylko dla rynku chińskiego).

GAC Fiat Automobiles Co., Ltd. (GAC Fiat) to spółka utworzona 9 marca 2010. Jej udziały w 50% należą do Guangzhou Automobile Group Co., Ltd. (GAC), a w pozostałych 50% do Fiat Group Automobiles S.p.A. (FGA). Spółka znajduje się w strefie ekonomicznej w Changsha i zajmuje obszar ponad 700 tys. m2. Zajmuje się głównie badaniami i rozwojem, produkcją oraz sprzedażą i obsługą samochodów, silników, komponentów i części zamiennych. Roczna zdolność produkcyjna zakładu będzie wynosiła 140 tys. samochodów w I fazie i 250 tys. – 300 tys. w II fazie. Obecnie produkuje Fiata Viaggio oraz silnik 1.4T-jet i sprzedaje zarówno Viaggio produkowanego na miejscu, jak i inne modele, takie jak Fiat Bravo, Fiat 500 i Fiat Freemont. Zakład zapewnia zatrudnienie, bezpośrednio lub pośrednio, dla ponad 3 tys. osób.

źródło: FAP

AUTOR:  WNP.PL (AG)