Volkswagen zapłaci za stare auta z silnikiem Diesla

Volkswagen przygotował akcję skupowania samochodów napędzanych starymi silnikami Diesla. Na jakie bonusy mogą liczyć właściciele aut, którzy zdecydują się na taki krok?

Akcja dotyczy aut z silnikiem Diesla spełniających stare normy emisji spalin od Euro 1 do Euro 4. Co istotone nie muszą to być Volkswageny, o ile właściciel zdecyduje się na kupno nowego Volkswagena.

Przy oddaniu starego pojazdu, kierowcy mogą liczyć na rabat w wysokości 5 tys. euro na zakup nowego Golfa. To blisko 30% ceny, gdyż te startują w Niemczech od 17 850 euro. Zniżki mają dotyczyć także innych modeli.

Przygotowana akcja ma poprawić wizerunek koncernu. Przypomnijmy, że w 2015 roku wyszło na jaw, że samochody Volkswagena były wyposażone w oprogramowanie wykrywające, kiedy auto jest poddawane testom emisji spalin. Dzięki temu auta niemieckiej marki z silnikiem Diesla mogły być sprzedawane na amerykańskim rynku, choć podczas codziennego użytku 40-krotnie przekraczały dopuszczalne normy emisji. Oprogramowanie znajduje się w ok. 11 mln pojazdów na całym świecie, w tym w ok 140 tys. samochodów na polskim rynku.

Źródło: www.motofakty.pl