Volkswagen wskrzesi kultowego microbusa. Auto ma zadebiutować do 2022 roku

Volkswagen zamierza ponownie rozpocząć produkcję microbusa, który świecił triumfy przez wiele lat w zeszłej dekadzie. Nowy „ogórek” będzie samochodem z silnikiem elektrycznym i prawdopodobnie jego aktualny koncept trafi na rynek do 2022 roku. Auto pewnie nie odniesie tak dużego sukcesu, jak model sprzed lat, ale zapewne znajdzie pewne grono odbiorców.

Wcześniej w tym roku, w trakcie Detroit Auto Show, Volkswagen zaprezentował koncept nowego microbusa o nazwie I.D. Buzz. Początkowo nie było pewności, że takie auto kiedykolwiek będzie sprzedawane. Tymczasem zarząd firmy podjął decyzję i koncepcyjne auto jednak opuści fabryki.

I.D. Buzz prawdopodobnie trafi na rynek do 2022 roku. Volkswagen wierzy, że nowy microbus będzie cieszyć się zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Europie i to na tych rynkach ma być sprzedawany. Decyzję o produkcji podjęto m.in. na podstawie licznych próśb fanów, którzy chcieli, aby taki samochód rzeczywiście powstał. Nowy microbus dostanie silnik elektryczny, a akumulatory mają być umieszczone pod podłogą.

Kultowy ogórek był sprzedawany od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych zeszłego stulecia. Samochód stał się bardzo popularny. Zdaje się, że Volkswagen liczy też na sprzedaż nowego microbusa wśród nostalgicznych fanów. Kto wie, a może część z nich rzeczywiście się skusi.

Źródło: www.komputerswiat.pl